Orco Germany koupí nové nemovitosti, poprvé po sedmi letech

Realitní společnost Orco Germany, která je částí realitní skupiny Orco Property Group, koupí komerční reality v oblasti Berlin-Mitte. Koupě je první akvizicí firmy za sedm let a podle prohlášení firmy je důležitým milníkem v její historii. Finanční detaily transakce společnost ve svém prohlášení nezveřejnila.
"Toto převzetí je začátek naší dohodnuté expanze pro rok 2014. Jednáme i o dalších a větších akvizicích a současně jsme také zahájili vývoj projektů na našich vlastních pozemcích a v realitách," uvedl v prohlášení náměstek ředitele firmy Orco Germany Nicolas Tommasini. Další akvizice mají podle něj umožnit peníze získané z navýšení kapitálu.
Budova se sklady a dílnami má 1 300 metrů čtverečních využitelného prostoru. Nachází se na pozemku o rozloze 1 700 metrů čtverečních a podle firmy nabízí možnosti k dalšímu rozvoji.
Orco Germany je nejvýdělečnější částí celé skupiny. Na počátku tohoto měsíce firma uvedla, že plánuje získat celkem 72 milionů eur navýšením kapitálu a dalším prodejem akcií, kterého se bude moci zúčastnit většina podílníků společnosti.
Zdroj: ČTK, Bloomberg