US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,46 %
NASDAQ+0,57 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,45 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA+2,74 %

Siemens svými výsledky zaostal za odhady analytiků

Provozní zisk firmy dosáhl 1,57 miliardy EUR a trřby 17,45 miliardy EUR, čekalo se 1,7 miliardy, respektive 18,1 miliardy.

Redakce IW
Redakce IW
7. 5. 2014 | 8:15
Siemens

Německý průmyslový koncern Siemens zvýšil čtvrtletní zisk o 12 % na 1,15 miliardy eur. Zaznamenal však pokles tržeb a zpomalení přílivu zakázek. Firma rovněž představila změny v podnikové struktuře a v úterý potvrdila převzetí části aktivit britské strojírenské společnosti Rolls-Royce.

Tržby Siemensu ve druhém finančním čtvrtletí končícím v březnu klesly o dvě procenta na 17,45 miliardy eur. Hodnota nových zakázek se meziročně snížila o 13 % na 18,43 miliardy eur, napsala agentura DPA.

Společnost oznámila, že v rámci restrukturalizace sníží počet svých divizí ze 16 na %, aby posílila svou efektivitu. Dodala, že koupí od firmy Rolls-Royce divizi pro výrobu turbín a kompresorů za zhruba 950 milionů eur.

Siemens nyní rovněž uvažuje o nabídce na převzetí energetických aktivit francouzské strojírenské společnosti Alstom. O získání těchto aktivit již usiluje americký konkurent General Electric, který za ně nabídl skoro 12,4 miliardy eur (340 miliard Kč).

Zdroj: ČTK, Bloomberg

Aktualita pro rok 2026

SiemensVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny