US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,01 %
NASDAQ-0,28 %
DOW JONES+0,51 %
PX+0,40 %
ČEZ-0,31 %
NVIDIA-0,69 %

Erste snižuje den před výsledky doporučení na akcie VIG z "kupovat" na "akumulovat"

Odpis dluhopisů je dle analytika z Erste Thomas Ungera jedinou vadou na kráse oživení hospodaření VIG po roce 2013.

"Snižujeme naše doporučení z 'kupovat' na 'akumulovat', ale zároveň ponecháváme naši cílovou cenu beze změny na 43 EUR. Růstové vyhlídky, které VIG může nabídnout, by se podle nás měly odrazit v ocenění nad účetní hodnotou," píše Unger.

"Snížili jsme však naše odhady pro období 2014 až 2016. Pro rok 2014 jsme snížili růst výnosů a začlenili jsme odpis výrazné části podřízených dluhopisů Hypo Alpe-Adria. V důsledku toho náš odhad čistého zisku v letošním roce klesl na 419 milionů EUR, tedy 3,28 EUR na akcii," uvádí dále Unger.

Minulý rok byl dle Ungera bezpochyby pro VIG náročný, ale pojišťovna se dobře zotavila a v 1. čtvrtletí letošního roku dokázala, že je schopna těžkosti v Rumunsku a Itálii překonat. S výjimkou Rumunska se pobočkám v regionu střední a východní Evropy v loňském roce dařilo dobře, což platilo i na začátku letošního roku.

Zdroj: Erste Group Bank

Akcie ČRInvestiční doporučeníVienna Insurance Group (VIG)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

Hra s ohněm? Akcie jsou extrémně drahé, varuje Buffettův oblíbený indikátor

29. 9.-Andrej Rády
Americké akcie