US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,14 %
NASDAQ-0,24 %
DOW JONES-0,20 %
PX+0,78 %
ČEZ-0,38 %
NVIDIA+0,01 %

Ruská Sberbank napadla západní sankce u Soudního dvora EU

Největší ruská banka Sberbank napadla u Soudního dvora Evropské unie západní sankce uvalené na banku v souvislosti s ukrajinskou krizí. Sberbank to oznámila v pátečním prohlášení s tím, že v souladu s běžným postupem v podobných případech nebude zatím zveřejňovat žádné další detaily, napsala agentura Reuters.

Redakce IW
Redakce IW
24. 10. 2014 | 9:26
Rusko

Sberbank je jednou z pěti ruských bank, které se staly terčem západních protiruských sankcí v souvislosti s ukrajinskou krizí. Kromě Sberbank podléhají sankcím Evropské unie také ruské finanční instituce VTB, Gazprombank, Vněšekonombank (VEB) a Rosselchozbank. Restrikce zakazují občanům EU a evropským společnostem nakupovat nebo prodávat akcie, dluhopisy či další finanční nástroje s delší než devadesátidenní dobou splatnosti, které Sberbank vydá.

Sberbank působí i na českém trhu pod názvem Sberbank CZ. Jejím majoritním vlastníkem je Sberbank Europe AG s hlavním a jediným akcionářem Sberbank Rusko (Bank of Russia).

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

BankyRusko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny