US MARKETOtevírá za: 8 h 24 m
DOW JONES-0,21 %
NASDAQ+0,72 %
S&P 500+0,10 %
META-2,35 %
TSLA-1,40 %
AAPL-0,41 %

Skotská whisky už není nejlepší na světě, nedostala se ani mezi top 5

Nejlepší whisky na světě je podle nového hodnocení znalce Jima Murraye, který v příštím týdnu vydá tzv. Whisky Bible pro rok 2015, japonská Yamazaki Single Malt Sherry Cask 2013.

Murray japonské whisky udělil 97,5 bodu ze sta díky excelentní vůni a lehce kořeněný závěr. Yamazaki je první a nejstarší japonská palírna založená v roce 1923. Poprvé v historii se mezi pět nejlepších whisky nedostala žádná skotská palírna, jak uvádí ve zprávě Daily Mail, který získal Murrayovu "Bibli" s předstihem.

Skotská whisky přitom žebříčkům kralovala ve dvou z předchozích tří let. V roce 2012 to byla 21letá single malt z palírny Old Pulteney a v roce 2014 Glenmorangie Ealanta.

Whisky Bible vychází každoročně od roku 2003 a dnes poskytuje důkladné hodnocení 4 500 druhů whisky.

Zdroj: CNBC

Alkohol a drogy
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

Nahoru, nebo dolů #12: Jádro a emise jako never ending story

13. 5.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Česká republika