Bill Gross (Janus Capital): Americká ekonomika poroste v dalších kvartálech spíše jen o 2 %

Zkušený manažer Bill Gross v rozhovoru pro CNBC naznačil, že aktuální růst HDP USA o 3 % a více je spíše výjimkou. V následujících čtvrtletích by hospodářství Spojených států mělo růst spíše o 2 %.
Investoři podle Grosse podceňují význam poklesu cen ropy pro některá odvětví a přehnaně vychvalují pozitivní dopady na spotřebitele skrze nižší ceny paliv.
Výnos 10letých amerických vládních dluhopisů by se měl podle donedávna dluhopisového krále americké Wall Street pohybovat okolo 2 %. Fed podle něj nebude spěchat se zvýšením sazeb, ne v době, kdy inflace kvůli levné ropě nemá dostatečné podhoubí pro růst. "Kvalitní dluhopisy jsou bezpečná sázka, i když moc nevynášejí," uznal Gross.
Rýpl si také do CNBC samotné, a to kvůli svému odchodu ze společnosti PIMCO, který byl médii prezentován jako důsledek neúspěšného vedení firmy a některých fondů. "Léta jsme poráželi trh, takže poslední zhruba dva roky byly v hodnoceních a komentářích celkem zveličovány," uvedl.
Zdroj: CNBC
Aktuality
