US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,98 %
NASDAQ+0,18 %
S&P 500-0,40 %
ČEZ-0,16 %
KB+0,20 %
Erste+0,63 %

Opel kvůli odchodu z ruského trhu omezí výrobu v Německu

Německá automobilka Opel omezí výrobu ve dvou domácích továrnách, a to kvůli odchodu z ruského trhu a pomalému růstu poptávky v Evropě. Oznámila to v pátek firma, která je součástí největší americké automobilky General Motors (GM).

Redakce IW
Redakce IW
17. 7. 2015 | 20:21
Německo

Ruský automobilový trh těžce zasáhl pokles ruské ekonomiky, za kterým stojí nízké ceny ropy a západní sankce uvalené na Rusko kvůli jeho postupu v ukrajinské krizi. GM se proto v březnu rozhodla stáhnout značku Opel z ruského trhu a ukončit výrobu ve své petrohradské továrně.

Opel původně plánoval, že v Rusku letos prodá více než 80 tisíc vozů. V prvním pololetí se však jeho prodej na ruském trhu propadl téměř o tři čtvrtiny na zhruba 9 tisíc vozů, napsala agentura Reuters.

Omezení výroby se bude týkat továren v německých městech Eisenach a Rüsselsheim. Automobilka kvůli němu na určitou dobu požádá o státní podporu v rámci programu "Kurzarbeit", kterým se vláda snaží přimět firmy, aby nahrazovaly propouštění zaměstnanců pouhým zkracováním jejich pracovní doby. V Eisenachu by se tato žádost měla týkat zhruba 25 pracovních dnů a v Rüsselsheimu 15 pracovních dnů.

Zdroj: ČTK

Americké akcieAutaNěmecko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akcie Tesly: Příležitost, nebo past?

Akcie Tesly: Příležitost, nebo past?

11. 7.-Tomáš Beránek
Tesla