US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,48 %
NASDAQ+0,24 %
S&P 500+0,27 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Pegas Nonwovens: Představenstvo rozhodlo o zpětném odkupu akcií až do výše 5 % základního kapitálu

Společnost Pegas Nonwovens oznámila, že zahájil zpětný odkup vlastních akcií. Pegas může do 14. června 2016 nakoupit maximálně 5 % akcií (461 470 kusů) za maximální cenu 1 000 Kč.

"Oznámení odkupu a jeho velikost jsou v souladu s našimi odhady. Pegas včetně dividendy navrátí svým akcionářům téměř celé volné cash flow, přičemž výnos pro akcionáře dosáhne v následujícím roce přibližně 9 % (3,9 % dividenda a 5 % zpětný odkup). Pokud by Pegas chtěl využít plný mandát, znamenalo by to, že by musel kupovat přibližně 2 300 akcií denně, tedy 25-30 % průměrného denního objemu. Zprávu vnímáme pozitivně, jelikož se jedná o další podporu pro cenu akcií společnosti," uvedli analytici z České spořitelny Václav Kmínek a Petr Bártek.

"I když se o nákupu vlastních akcií vědělo, zpráva o zahájení je pozitivní informací," doplnil analytik Bohumil Trampota z J&T Banky.

Zdroj: Reuters, Česká spořitelna, J&T Banka

Akcie ČRPFNonwovens (dříve Pegas Nonwovens)Zpětné odkupy akcií
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná