US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ+0,33 %
KB+2,75 %
Erste+0,06 %

Microsoft a Google se dohodly na urovnání patentových sporů

Největší světový výrobce softwaru Microsoft se dohodl s internetovým gigantem Google na urovnání všech dosavadních patentových sporů. Uvedly to v noci na čtvrtek firmy, neposkytly však žádné podrobnosti o podmínkách dohody.

Redakce IW
Redakce IW
1. 10. 2015 | 10:03
Alphabet (Google)

Podniky doposud vedly celkem 18 sporů ve Spojených státech a Německu. Spory se týkaly například technologií používaných v mobilních telefonech či v herních konzolích Xbox.

Dohoda urovnává rovněž všechny spory zahrnující firmu Motorola Mobility. Google loni tuto firmu prodal čínskému výrobci počítačů Lenovo, její patenty si však ponechal.

"V rámci dohody firmy ukončí všechny započaté vzájemné soudní spory kolem porušování patentů," uvedly podniky Microsoft a Google ve společném prohlášení. "Navíc se firmy Google a Microsoft dohodly na spolupráci v některých patentových záležitostech a v budoucnosti počítají se spoluprací také v dalších oblastech ve prospěch spotřebitelů," dodaly.

Dohoda nicméně podle agentury Reuters nevylučuje vznik nový patentových sporů mezi podniky Microsoft a Google, které si v řadě oblastí nadále konkurují.

Zdroj: ČTK

Alphabet (Google)Microsoft
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár