US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,24 %
NASDAQ+0,17 %
S&P 500+0,16 %
ČEZ+2,84 %
KB+0,40 %
Erste+0,06 %

Státní rozpočet letos dostane ze státních podniků 8,7 miliardy Kč

Státní podniky Lesy České republiky (Lesy ČR) a Budějovický Budvar v letošním roce převedou do státní kasy 8,7 miliardy korun. V pondělí o tom rozhodla vláda. V loňském roce poslaly firmy do státního rozpočtu o 1,4 miliardy korun méně. Z pivovaru má jít do rozpočtu půl miliardy korun, loni poslal podnik o 300 milionů korun více, Lesy ČR letos odvedou do státního rozpočtu 8,2 miliardy korun.

Redakce IW
Redakce IW
14. 12. 2015 | 15:09
Česká republika

"Příspěvek pivovaru je nižší kvůli investicím. V součtu s roky 2014 a 2013, kdy začala platit novela zákona o státním podniku umožňující převody peněz ze státních firem do rozpočtu, je to 22 miliard korun na konto českého hospodářství," řekl ministr zemědělství Marian Jurečka (KDU-ČSL).

Lesy ČR, kterým patří asi polovina lesů v zemi, letos za prvních devět měsíců roku zvýšily hrubý zisk o 4,5 % na dosud nejvyšších 5,46 miliardy Kč. Ve stejném loňském období podnik vykázal hrubý zisk 5,23 miliardy Kč.

Budvar loni prodal nejvíce piva ve své 119leté historii, a to 1,457 milionu hektolitrů. Kladně se na tom podepsal hlavně export. Výstav meziročně vzrostl o 2,5 %, tržby o 7 % na 2,3 miliardy korun. Zisk Budějovického Budvaru loni meziročně klesl o 18,5 milionu na 307 milionů korun. Výnosy podniku loni stouply na rekordních 2,34 miliardy korun, což bylo meziročně zhruba o 6,5 % více.

Zdroj: ČTK

Česká republikaPivoRozpočet
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

Akciové tipy na prázdniny, na které v mainstreamu nenarazíte

27. 6.-Vendula Pokorná