US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ+0,08 %
KB+1,96 %
Erste+0,08 %

Aerolinky Finnair hodlají zrušit až tisíc pracovních míst

Finská státní letecká společnost Finnair plánuje zrušit až 1 000 pracovních míst, což odpovídá zhruba 15 procentům její celkové pracovní síly. Oznámila to v úterý firma, která se podobně jako konkurenti potýká s negativními dopady pandemie nemoci covid-19 na leteckou přepravu.

Redakce IW
Redakce IW
25. 8. 2020 | 16:24
Finsko

"Naše tržby kvůli pandemii covidu-19 výrazně klesly a zdá se, že některé z hlavních faktorů stojících za tímto poklesem budou trvat déle, než se původně očekávalo," uvedl šéf podniku Topi Manner. Cílem podniku je nyní dosáhnout roční úspory ve výši 100 milionů eur, napsala agentura Reuters.

Společnost Finnair, ve které finská vláda vlastní více než poloviční podíl, vykázala v letošním druhém čtvrtletí v důsledku koronavirové krize provozní ztrátu 174,3 milionu eur. Ve třetím čtvrtletí očekává podobnou ztrátu, a to navzdory vyššímu počtu uskutečněných letů.

Zdroj: ČTK

DopravaFinskoKoronavirus
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně