Americké akcie v pátek po slabší klíčové statistice z trhu práce zlevnily, oslabily i v týdenním horizontu

Akciové trhy ve Spojených státech v pátek dopoledne oslabovaly. Prohloubily tak čtvrteční pokles, za kterým stály obavy z dřívějšího zvyšování úrokových sazeb. Ve druhé polovině obchodování sice všechny tři hlavní indexy velkou část ztrát smazaly a technologický index Nasdaq se na chvíli dostal nad nulu, nakonec ale většina cenných papírů uzavřela v červených číslech. Mírným zklamáním pro trhy byla zejména zpráva, podle které americká ekonomika v červenci mimo zemědělství vytvořila méně nových pracovních míst, než se čekalo.

Index Dow oslabil o 0,42 % na 16 493,37 bodu, širší S&P 500 odepsal 0,29 % na 1 925,15 bodu a technologický Nasdaq uzavřel se ztrátou 0,39 % na 4 352,64 bodu. Oslabily všechny hlavní sektory s výjimkou odvětví služeb a sektoru necyklického spotřebního zboží, který nahoru táhly akcie společnosti Procter & Gamble. Nejvíce klesl energetický sektor a výrazně zlevnily také akcie z technologického a finančního odvětví.

"Geopolitická rizika investory v posledních dnech znervózňují mnohem více než dříve," řekl podle agentury Bloomberg Matt McCormick, portfoliomanažer ze společnosti Bahl & Gaynor. "Hovoříme o Ukrajině, Rusku, Izraeli nebo Argentině. Všechny události spojené s těmito zeměmi na trzích fungují jako katalyzátor prodejní nálady."

Hlavní páteční události na amerických trzích

 • Americká ekonomika v červenci mimo zemědělství vytvořila 209 tisíc pracovních míst. Analytici oslovení agenturou Bloomberg očekávali přírůstek 230 tisíc míst po červnových 298 tisících (revidováno z 288 tisíc). Ekonomové nicméně upozorňují, že bylo již šestým měsícem v řadě vytvořeno více než 200 tisíc pracovních míst, což je pozitivní. Znamená to mimo jiné nejdelší sérii měsíčního růstu o 200 tisíc a více míst od roku 1997. Celková míra nezaměstnanosti vzrostla o desetinu procentního bodu na 6,2 %. Čekala se stagnace na předchozí úrovni 6,1 %.
 • Osobní příjmy ve Spojených státech v červnu v souladu s odhady meziměsíčně vzrostly o 0,4 % po růstu o 0,4 % v květnu. Osobní výdaje vzrostly také v souladu s odhady stejným tempem po mírně slabším růstu o 0,3 % v květnu (revidováno z +0,2 %). Jádrový index cen výdajů na osobní spotřebu v červenci meziměsíčně vzrostl v souladu s odhady o 0,1 % po růstu o 0,2 % v květnu. Meziročně jádrový index vzrostl o 1,5 % (květen: +1,5 %).
 • Růst aktivity v americkém zpracovatelském sektoru v červenci podle údajů společnosti Markit zpomalil, stále však zůstává poměrně silný. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru sestavovaný společností Markit v červenci klesl na 55,8 bodu z 57,3 bodu v červnu.
 • Americký zpracovatelský sektor podle údajů institutu ISM v červenci expandoval nejvyšším tempem za tři roky. Index nákupních manažerů ve zpracovatelském sektoru vzrostl na 57,1 bodu z 55,3 bodu v červnu. Odhady počítaly se slabším růstem na 56 bodů.
 • Stavební výdaje v červnu meziměsíčně klesly o 1,8 % (odhad: +0,5 %, květen revidován na +0,8 % z +0,1 %).
 • Spotřebitelská důvěra se ve Spojených státech v červenci zhoršila. Index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity klesl na 81,8 bodu z 82,5 bodu v červnu. Odhady nicméně čekaly větší pokles na 81,5 bodu. Předběžné údaje hovořily o poklesu na 81,3 bodu.
 • Americká centrální banka se přiblížila okamžiku, kdy bude nezbytné začít zvyšovat úrokové sazby. Osobně se domnívám, že se zvyšování sazeb blíží rychleji, než si většina lidí myslí. V pátek to v rozhovoru pro finanční televizi CNBC uvedl šéf dallaského Fedu Richard Fisher.
 • Americká společnost Scientific Games koupí firmu Bally Technologies. Včetně dluhu za ni zaplatí 5,1 miliardy dolarů. Firma to oznámila v pátek. Spojení obou podniků podle Scientific Games vytvoří společnost, která bude podnikat v oblasti her, loterií a sociálního obsahu napříč různými platformami. Akvizice zároveň přispěje k okamžitému zvýšení zisku na akcii a volného cash flow.
 • Akcionáři italské automobilky Fiat v pátek podle očekávání oficiálně schválili spojení s americkým partnerem Chrysler. Sloučená skupina Fiat Chrysler Automobiles (FCA) je sedmým největším výrobcem automobilů na světě. Fiat získal nad Chryslerem plnou kontrolu již začátkem letošního roku. Formálním schválením fúze akcionáři umožnili uskutečnit plánované uvedení akcií FCA na Newyorskou burzu, což rozšíří finanční zdroje podniku, upozorňuje agentura ANSA.
 • Prodeje nových automobilů ve Spojených státech v červenci i přes velké slevy mírně zpomalily a většina automobilek ohlásila odbyt, který zaostal za odhady. Vyplývá to z pátečních údajů jednotlivých automobilek. Podle čísel, která zatím zveřejnili všichni velcí výrobci aut, prodeje nových automobilů v USA proti loňskému červenci stouply o 9 % na 1,433 milionu vozů. Analytici v anketě agentury Reuters očekávali nárůst o 11 %.
 • Americký výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble se v příštím roce či dvou zbaví více než poloviny značek. Podle generálního ředitele Alana Lafleye to má firmu zjednodušit a urychlit růst tržeb. Procter & Gamble, která je největším světovým výrobcem zboží denní potřeby, k tomu měla podle Lafleye přistoupit už dávno.

Výsledková sezóna

 • Výsledky Hilton Worldwide v 2Q: Upravený zisk na akcii 0,21 USD, upravený zisk EBITDA 651 milionů dolarů (meziročně +10 %).
 • Výsledky Procter & Gamble v 4QFY2014: Upravený zisk na akcii 0,95 USD (odhad: 0,91 USD), tržby 20,2 miliardy USD (odhad: 20,476 miliardy USD).
 • Výsledky Burger King v 2Q: Upravený zisk na akcii 0,25 USD (odhad: 0,23 USD), tržby 261,2 milionu dolarů (odhad: 261 milionů USD).
 • Výsledky Chevron v 2Q: Zisk na akcii 2,98 USD (odhad: 2,64 USD), tržby 57,938 miliardy dolarů (loni: 57,369 miliardy USD).

Z indexu Dow v pátek nejvíce zlevnily akcie banky JPMorgan Chase (-2,06 %), provozovatele platebních karet American Express (-1,74 %), banky Goldman Sachs (-1,52 %) a maloobchodního řetězce s potřebami pro kutily Home Depot (-1,36 %). V zelených číslech se udrželo jen 7 emisí. Nejvíce zdražily cenné papíry výrobce spotřebního zboží Procter & Gamble (+3,01 %), který za poslední čtvrtletí svého fiskálního roku vykázal upravený zisk na akcii 0,95 USD nad odhadem trhu 0,91 USD při tržbách 20,2 miliardy dolarů (odhad: 20,476 miliardy USD), o necelé procento zdražily akcie průmyslového koncernu General Electric (-0,80 %) a kolem půl procenta si připsaly cenné papíry farmaceutické společnosti Pfizer (+0,56 %) a zdravotní pojišťovny UnitedHealth Group (+0,54 %).

Výrazně zdražily akcie profesní sociální sítě LinkedIn (+11,35 %), jejichž cena vzrostla v reakci na lepší než očekávané hospodářské výsledky, které firma zveřejnila již ve čtvrtek po závěru trhů. Firma uvedla, že ve druhém čtvrtletí dosáhla ztráty na akcii 0,01 USD (loni: zisk 0,03 USD) při tržbách 533,9 milionu USD (loni: 363,7 milionu USD). Po očištění výsledků společnost hospodařila se ziskem 0,51 USD na akcii. Odhady analytiků počítaly s upraveným ziskem na akcii 0,39 USD a tržbami na úrovni 511 milionů dolarů.

Dařilo se také akciím společnosti Bally Technologies (+29,13 %), která odsouhlasila své převzetí ze strany firmy Scientific Games. Hodnota akvizice byla včetně dluhu vyčíslena na 5,1 miliardy dolarů. Scientific Games uvedla, že spojením obou podniků vznikne společnost, která bude podnikat v oblasti her, loterií a sociálního obsahu napříč různými platformami.

Přes čtyři procenta přidaly cenné papíry automobilky Tesla Motors (+4,46 %), která sice ve čtvrtek po závěru trhů uvedla, že ve druhém čtvrtletí prohloubila svoji ztrátu na 61,9 milionu dolarů, avšak uvedla, že její příjmy meziročně vyskočily o 89 % na 769,3 milionu USD. Firma dodala, že ve druhém čtvrtletí vyrobila rekordních 8 763 svých sedanů Model S a zákazníkům dodala 7 579 vozů, což byl rovněž rekord. Tesla Motors dále zopakovala, že ve snaze urychlit výrobu svých vozů počítá s postavením velké americké továrny na baterie. Investice do "gigazávodu", jak automobilka továrnu nazývá, má činit pět miliard dolarů. Jejím partnerem v tomto projektu bude japonský výrobce elektroniky Panasonic, který se má na investici podílet 30 až 40 %.

Nedařilo se naopak výrobci sportovních minikamer GoPro (-14,59 %), s jehož akciemi se na technologické burze Nasdaq obchoduje teprve měsíc. Společnost sice vykázala zisk i tržby nad odhady, její cenné papíry se ale přesto ponořily do červených čísel, čímž potvrdily dosavadní pověst poměrně volatilního titulu. Investoři se mimo jiné obávají, jak se společnosti bude dařit, až nyní poměrně nízká saturace trhu se sportovními kamerami vzroste.

Dolar po datech z trhu práce oslabil

Dolar v pátek na devizových trzích oslabil k většině hlavních světových měn. Údaje o červencové tvorbě pracovních míst ve Spojených státech totiž zaostaly za očekáváním analytiků, což poskytuje americké centrální bance větší prostor k tomu, aby zatím držela úrokové sazby na mimořádně nízké úrovni.

K euru se dolar v úvodu páteční obchodní seance pohyboval kolem 1,339 EUR/USD a v první polovině dne se od této úrovně příliš nevzdálil. Po zveřejnění klíčové statistiky z amerického trhu práce ale začal oslaboval a krátce po desáté hodině se obchodoval za 1,3425 EUR/USD.

K japonskému jenu dolar oslabil z 102,75 USD/JPY na 102,56 USD/JPY.

Světové ceny ropy v pátek kvůli slabé poptávce pokračovaly v poklesu a severomořská ropa Brent sestoupila na dvoutýdenní minimum 104,58 USD za barel. Jejímu poklesu nezabránilo ani přetrvávající napětí na Ukrajině, Blízkém východě a v severní Africe. Cena severoamerické lehké ropy WTI klesla o 36 centů na 97,63 USD za barel.

Analytici podle agentury Reuters předpokládají, že světová produkce ropy bude v letošním roce vyšší než poptávka. Na trzích ropy v západní Africe a v Evropě převažuje nabídka nad poptávkou už nyní. Investoři navíc upozorňují, že se během uplynulého měsíce zmírnily obavy z negativních dopadů geopolitických konfliktů na dodávky ropy.

Cena zlata v pátek vzrostla o více než 11 dolarů na 1 293,95 USD za trojskou unci.

Shrnutí obchodování na amerických trzích v uplynulém týdnu

V úvodu týdne se obchodování na amerických burzách vyvíjelo nejednotně. V pondělí byly trhy nejdříve zasaženy slabými údaji o počtu pokračujících prodejů domů, odpoledne však investoři otočili a začali znovu nakupovat.

V úterý byla situace obrácená. V první polovině obchodování akcie slušně posilovaly, nadějný vývoj ale nakonec zmařily nové sankce, které se na Rusko rozhodly uvalit Spojené státy i Evropská unie za postoj Ruska k situaci na východě Ukrajiny.

V polovině týdne bylo na pořadu dne pokračování zasedání měnového výboru americké centrální banky, na kterém nakonec Fed rozhodl, že omezí nákupy dluhopisů v rámci programu kvantitativního uvolňování o dalších deset miliard dolarů na 25 miliard dolarů měsíčně. Ve svém prohlášení vydaném po skončení zasedání centrální banka zopakovala, že hodlá udržet krátkodobé úrokové sazby na nízké úrovni ještě "po značnou dobu" po ukončení nákupu dluhopisů.

Ve čtvrtek americké burzy zažily výrazný výprodej. Investory znepokojil bankrot Argentiny, část z nich navíc reagovala i na data z americké ekonomiky, která zvýšila pravděpodobnost dřívějšího růstu úrokových sazeb. Nadále působily také geopolitické faktory, tedy přítomnost izraelské armády v palestinském pásmu Gazy, situace na Ukrajině a také nejistý vývoj v Libyi.

V pátek pak investoři věnovali pozornost zejména datům z amerického trhu práce, podle kterých v červenci americká ekonomika mimo sektor zemědělství vytvořila 209 tisíc nových pracovních míst a celková míra nezaměstnanosti vzrostla o desetinu procentního bodu na 6,2 %. Trh očekával, že bylo vytvořeno 230 tisíc nových pracovních míst a celková míra nezaměstnanosti stagnovala na červnové úrovni 6,1 %.

Za celý týden nakonec index Dow oslabil o 2,76 %, širší S&P 500 odepsal 2,69 % a technologický Nasdaq ztratil 2,18 %.

Nejdůležitější události uplynulého týdne na amerických trzích

 • Aktivita v americkém sektoru služeb se v červenci udržela na nejvyšší úrovni za čtyři a půl roku. Dílčí údaje pro nové zakázky a růst zaměstnanosti nicméně byly mírně horší. Vyplývá to z předběžných dat výzkumné organizace Markit. Předběžný index nákupních manažerů, který měří aktivitu v sektoru služeb, zůstal podle sezónně očištěných údajů na červnové úrovni 61 bodů.
 • Pokračující prodeje domů v červnu klesly meziročně o 7,3 % (květen: -6,9 %) a meziměsíčně o 1,1 % (odhad: +0,3 %, květen +6,1 %).
 • Index aktivity dallaského Fedu v červenci roste na 12,7 bodu (odhad: 12 bodů, červen: 11,4 bodu).
 • Americký maloobchodní řetězec Dollar Tree se se svým konkurentem Family Dollar dohodl na jeho převzetí za 8,5 miliardy dolarů. Akcionáři Family Dollar získají za jeden cenný papír 59,60 USD v hotovosti a 14,90 USD v akciích Dollar Tree. Za jednu akcii tak Dollar Tree zaplatí celkem 74,50 USD. K dokončení transakce by mělo dojít během letošního roku.
 • Aerolinky Virgin America miliardáře Richarda Bransona se chystají vstoupit na burzu. Podrobnosti o počtu akcií ani ceně dosud nebyly zveřejněny. Emisi cenných papírů povedou banky Barclays a Deutsche Bank.
 • Realitní agentura Zillow se dohodla na převzetí svého konkurenta Trulia za 3,5 miliardy dolarů. K vypořádání dojde výhradně prostřednictvím akcií společnosti Zillow, a to v poměru 0,444 akcie Zillow za jeden cenný papír firmy Trulia. Akcionáři Zillow budou po dokončení akvizice držet dvě třetiny akcií nové firmy.
 • Americký internetový obchod Amazon.com plánuje v Indii otevřít pět nových velkoskladů. Svoji skladovací kapacitu v zemi tím takřka zdvojnásobí na více než 46 tisíc metrů čtverečních. Společnost o tom v pondělí informovala ve svém prohlášení.
 • Nízkonákladové aerolinky Virgin Atlantic zčásti patřící miliardáři Richardu Bransonovi zažádaly o vstup na burzu.
 • Čínský výrobce osobních počítačů Lenovo představil vlastní chytré brýle. Informoval o tom na konci minulého týdne internetový server BBC. Podle serveru PCWorld oznámí Lenovo další podrobnosti o novém přístroji v říjnu. Jde o přímou konkurenci Google Glass od Googlu.
 • Ceny domů ve Spojených státech v květnu podle indexu S&P/Case-Shiller, který sleduje ceny nemovitostí ve 20 velkých amerických městech, meziročně vzrostly o 9,3 %, což bylo o 0,6 procentního bodu méně, než čekali analytici. Meziměsíčně se ceny zvýšily o 1,1 % (odhad: +0,4 %, duben: +1,1 %, po sezónním očištění ale o 0,3 % klesly (odhad: +0,4 %, duben revidován na +0,1 % z +0,2 %).
 • Spotřebitelská důvěra se ve Spojených státech v červenci vyšplhala na nejvyšší úroveň od října 2007. Vyplývá to z úterní zprávy organizace Conference Board. Index spotřebitelské důvěry vzrostl na 90,9 bodu ze zpřesněné hodnoty 86,4 bodu, kde byl v předchozím měsíci. Index tak vykazuje růst již tři měsíce za sebou.
 • Čínský regulační úřad zahájil antimonopolní vyšetřování americké softwarové společnosti Microsoft. Má podezření, že firma nezveřejnila veškeré informace o svém operačním systému Windows a souboru kancelářských programů Microsoft Office. Státní úřad pro průmysl a obchod (SAIC), který je jedním ze tří antimonopolních úřadů v Číně, o tom informoval na svých internetových stránkách. Microsoft je podle úřadu podezřelý z porušování antimonopolního zákona již od loňského června, mimo jiné kvůli problémům s kompatibilitou a ověřováním pravosti dokumentů.
 • Caterpillar na program zpětného odkupu svých akcií vyčlení dalších 2,5 miliardy USD.
 • JPMorgan Chase plánuje zrušit stovky technologicky podpůrných pracovních míst v oddělení investičního bankovnictví.
 • Kanadský výrobce chytrých mobilních telefonů BlackBerry se dohodl na převzetí německé firmy Secusmart, která se specializuje na kódování dat i řeči a na zajišťování ochrany před odposlechy. Oznámila to společnost BlackBerry, která tak hodlá posílit svou prestiž u zákazníků citlivých na bezpečnost důvěrných informací. Finanční podmínky transakce nezveřejnila.
 • Americký prezident Barack Obama oznámil, že Spojené státy americké na Rusko uvalí nové sankce. Týkat se mají mimo jiné i tří finančních ústavů - VTB Bank, Bank of Moscow a Russian Agriculture Bank. Během tiskové konference ale Obama zároveň důrazně odmítl, že by Rusko a USA vstoupily do nové studené války.
 • Americká ekonomika v letošním druhém čtvrtletí expandovala výrazně více, než se čekalo. Hrubý domácí produkt Spojených států v období od dubna do června vzrostl o 4 %, čekal se přitom jen 3% růst. Spotřebitelské výdaje, které se na americkém HDP podílejí téměř dvěma třetinami, ve druhém čtvrtletí mezikvartálně vzrostly o 2,3 % (odhad: +2 %, 1Q2014: +1,4 %). Potvrdila se tak očekávání, že ekonomika USA po slabém úvodu roku zasaženém extrémně nepříznivým počasím vystřelí prudce nahoru.
 • Soukromý sektor ve Spojených státech v červenci vytvořil podle zprávy agentury ADP 218 tisíc nových pracovních míst. Čekalo se 235 tisíc po červnových 281 tisících. Investoři nyní budou netrpělivě očekávat páteční souhrnná data za celou ekonomiku. "Údaj o počtu nově vytvořených pracovních míst od společnosti ADP byl sice lehce nižší než průměr očekávání analytiků, stále ale dostatečně silný na to, aby potvrzoval solidní stav americké ekonomiky a pokračování oživení po slabém prvním čtvrtletí," uvedl Ľuboš Mokráš, analytik z České spořitelny.
 • Američtí republikáni obviňují prezidenta Baracka Obamu z překročení pravomocí při prosazování zdravotnické reformy známé jako Obamacare. Demokrati, kteří se proti žalobě ohradili, uvedli, že se jedná o součást politické kampaně, která je má zdiskreditovat. To republikáni odmítli a uvedli, že jim jde pouze o dodržování ústavy.
 • Americké akciové trhy se zatím nenacházejí v pásmu investiční bubliny. Jejich oživení však bylo nezvykle prudké a trvalo velmi dlouho, což v investorech oprávněně vyvolává obavy z příchodu korekce. Ve středu to v rozhovoru pro zpravodajskou agenturu Bloomberg uvedl bývalý šéf Fedu Alan Greenspan.
 • Počet nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti v USA v týdnu do 24. července vzrostl o 23 tisíc na 302 tisíc. Čekal se růst na 305 tisíc z předchozích 279 tisíc (revidováno z 284 tisíc). Čtyřtýdenní průměr klesl na 297,25 tisíce z 300,75 tisíce v předchozím týdnu (revidováno z 302 tisíc). Počet pokračujících žádostí vzrostl v týdnu do 19. července na 2,539 milionu z 2,508 milionu (revidováno z 2,5 milionu). Očekávalo se 2,495 milionu.
 • USA: Index nákupních manažerů pro oblast Chicaga v červenci klesl na 52,6 bodu (odhad: 63 bodů, červen: 62,6 bodu).
 • Nordstrom koupí společnost Trunk Club, cenové podmínky dohody nebyly zveřejněny.
 • Francouzský nízkonákladový telekomunikační operátor Iliad nabídl 15 miliard dolarů v hotovosti za většinový podíl ve společnosti T-Mobile US. Ta je americkou divizí německého operátora Deutsche Telekom. Iliad podle agentury Reuters uvedl, že má zájem o převzetí celkem 56,6 % akcií T-Mobile US. Francouzský podnik nemá v USA žádné aktivity, takže by transakce neměla vzbudit obavy z narušení hospodářské soutěže. Deutsche Telekom, který v divizi vlastní zhruba dvoutřetinový podíl, zatím podle agentury DPA nabídku francouzského podniku nekomentoval.
 • Přestože americký výrobce elektroniky Apple představuje nové verze telefonů iPhone obvykle v září, nejnovější model iPhone 6 by se mohl objevit až v říjnu. S odvoláním na nejmenované zdroje to napsal internetový blog MacRumors. Desátý měsíc letošního roku bude prý pro celý Apple a jeho obchody mimořádně rušný, a firma tak možná plánuje ukázat nový telefon v úterý 14. října.

Americká výsledková sezóna v uplynulém týdnu

 • Výsledky Tyson Foods ve 3QFY2014: Upravený čistý zisk na akcii: 0,75 USD (odhad: 0,78 USD), tržby: 9,682 miliardy USD (odhad: 9,47 miliardy USD).
 • Výsledky Herbalife ve 2Q2014: Očištěný zisk na akcii 1,55 USD (odhad: 1,57 USD), tržby 1,31 miliardy USD (odhad: 1,354 miliardy USD). Akcie v poobchodní fázi ztrácely přes 11 %.
 • Výsledky Aetna ve 2Q2014: Čistý zisk na akcii 1,52 USD, provozní tržby 14,49 miliardy USD (odhad: 13,99 miliardy USD).
 • Výsledky Merck v 2Q2014: Upravený zisk na akcii 0,85 USD (odhad: 0,81 USD), tržby 10,264 miliardy USD.
 • Výsledky Pfizer ve 2Q2014: Upravený zisk na akcii 0,58 USD (odhad: 0,57 USD), tržby 12,773 miliardy USD (loni: 12,973 miliardy USD).
 • Výsledky Reynolds American ve 2Q2014: Zisk na akcii 0,89 USD (odhad: 0,87 USD), tržby 2,16 miliardy USD (odhad: 2,19 miliardy USD).
 • Výsledky UPS v 2Q2014: Upravený zisk na akcii 1,21 USD (odhad: 1,25 USD), tržby 14,27 miliardy USD (loni: 13,51 miliardy USD).
 • Výsledky Twitter v 2Q2014: Zisk na akcii 0,02 USD (odhad: ztráta 0,01 USD), tržby 312 milionů USD (odhad: 283 milionů USD).
 • Americkému výrobci animovaných filmů DreamWorks Animation klesl příjem ve druhém čtvrtletí téměř na polovinu proti stejnému období loni. Společnost, která má za sebou hity jako Shrek nebo Kung Fu Panda, zaznamenala ve druhém čtvrtletí ztrátu 15,9 milionu dolarů. Loni ve stejném období byla v zisku 22,2 milionu dolarů. Příjem filmového studia klesl o skoro 43 % na 122,3 milionu dolarů. Analytici očekávali vyšší příjem a menší ztrátu.
 • Výsledky Phillips 66 ve 2Q: Upravený zisk na akcii 1,51 USD (odhad: 1,69 USD, loni: 1,53 USD).
 • Výsledky Goodyear v 2Q: Upravený zisk na akcii 0,80 USD (odhad: 0,79 USD), tržby 4,7 miliardy USD (odhad: 4,75 miliardy USD).
 • Výsledky SodaStream v 2Q: Zisk na akcii 0,43 USD (odhad: 0,30 USD), tržby 141,2 milionu USD (odhad: 140,9 milionu USD).
 • Výsledky Sprint v 2Q: Zisk na akcii 0,01 USD (odhad: ztráta 0,01 USD), tržby 8,79 miliardy USD (odhad: 8,78 miliardy USD).
 • Globální zpravodajské a informační společnosti Thomson Reuters vzrostl ve druhém čtvrtletí zisk bez mimořádných položek o tři procenta na 415 milionů USD. K růstu přispěly vyšší příjmy v právní divizi a v divizi daní a účetnictví, oznámila ve středu společnost.
 • Výsledky Whole Foods v 2Q: Zisk na akcii 41 centů (odhad: 39 centů), tržby 3,38 miliardy USD (odhad: 3,39 miliardy USD). Výhled tržeb na celý fiskální rok zaostal za odhady trhu.
 • Výsledky Valeant Pharmaceuticals v 2Q: Upravený zisk na akcii 1,91 USD (odhad: 1,90 USD), tržby: 2 miliardy dolarů (meziročně +86 %).
 • Výsledky Time Warner Cable v 2Q: Upravený zisk na akcii 1,89 USD (odhad: 1,90 USD), tržby 5,726 miliardy USD (loni: 5,55 miliardy USD).
 • Výsledky ConocoPhillips ve 2Q: Zisk na akcii 1,61 USD v souladu s odhady.
 • Výsledky MasterCard v 2Q: Zisk na akcii 0,80 USD (odhad: 0,77 USD), tržby 2,4 miliardy USD (meziročně +13 %).
 • Výsledky ExxonMobil v 2Q: Zisk na akcii 2,05 USD (odhad: 1,86 USD), tržby 111,647 miliardy USD (loni: 106,666 miliardy USD).
 • Výsledky Teva Pharmaceuticals v 2Q: Upravený zisk na akcii 1,23 USD (odhad: 1,22 USD), tržby 5 miliard eur (meziročně +2 %).
 • Výsledky Colgate-Palmolive v 2Q: Upravený zisk na akcii 0,73 USD (odhad: 0,73 USD), tržby 4,352 miliardy USD (odhad: 4,4 miliardy USD).
 • Výsledky GoPro v 2Q: Zisk na akcii 8 centů, čekalo se 6 centů.
 • Výsledky Tesla Motors v 2Q: Očištěný zisk na akcii bez jednorázových položek 11 centů, čekaly se 4 centy. Americký výrobce luxusních elektrických aut ale celkově prohloubil ve druhém čtvrtletí ztrátu na 61,9 milionu USD z loňských srovnatelných 30,5 milionu USD. Důvodem byly investice do vývoje vozů. Příjmy automobilky však vzrostly o 89 % na 769,3 milionu USD.
 • Výsledky LinkedIn v 2Q: Zisk na akcii 51 centů (odhad: 39 centů), tržby 533,9 milionu USD (odhad: 510,98 milionu USD), výhled tržeb v 3Q 543 až 547 milionů USD (odhad: 540,86 milionu USD). Tržby firmě vzrostly meziročně o 47 %.

Zdroj: Bloomberg, CNBC, MarketWatch, ČTK

Americké akcie
Přestat sledovat
Shrnutí obchodování v USA
Přestat sledovat
Mohlo by vás zajímat
17. 4. 2021 20:31
Lukáš Novotný (WOOD & Company): S&P 500 může projít korekcí, prudké poklesy ale i díky pozitivnímu…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
15. 4. 2021 17:01
Ivana Birtová (Realitní Shaker): Nízké sazby a malá nabídka hrají do karet investicím do nemovitostí
Bydlení
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Nemovitosti
Přestat sledovat
Realitní trh
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat