US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,91 %
NASDAQ-0,82 %
S&P 500-0,11 %
ČEZ-1,05 %
KB+0,30 %
Erste-0,31 %

Deutsche Bank ve třetím čtvrtletí kvůli restrukturalizaci vykázala ztrátu

Největší německá banka Deutsche Bank hospodařila ve třetím čtvrtletí se ztrátou 832 milionů eur ve srovnání se ziskem 229 milionů eur ve stejném období loni. Banka vykázala ztrátu již druhé čtvrtletí za sebou kvůli mimořádným nákladům na restrukturalizaci, uvádí se ve středečním prohlášení.

Redakce IW
Redakce IW
30. 10. 2019 | 10:00
Deutsche Bank

Ve druhém čtvrtletí ztráta činila 3,15 miliardy eur. Deutsche Bank již v červenci varovala, že vykáže ztrátu i za celý fiskální rok kvůli restrukturalizaci, která počítá do roku 2022 se zrušení 18 000 pracovních míst a nákladům 7,4 miliardy eur.

Výnosy banky se snížily o 15 procent na 5,3 miliardy eur a zaostaly i za odhady analytiků, kteří čekali výnosy 5,6 miliardy eur. Banka připisuje pokles rozhodnutí opustit obchodování s akciemi. Výnosy divize obchodů s dluhopisy klesly o 13 procent. Deutsche Bank tak zaostala za americkými konkurenty, kteří v průměru vykázaly růst výnosů v divizi obchodů s dluhopisy a měnami o 11 procent.

Banka v posledních letech čelila řadě ztrát a skandálů, které jí přiměly k jedné z největších restrukturalizací investiční banky od finanční krize. Generální ředitel Christian Sewing ale poznamenal, že čtyři hlavní divize vykázaly zisk před zdaněním, což je povzbudivé.

Deutsche Bank byla založená v roce 1870 a je považována za jednu z nejdůležitějších bank pro globální finanční systém, spolu s JPMorgan Chase, Bank of America a Citigroup, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK

BankyDeutsche BankEvropské bankyVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně