Dopis od Ježíška v dětech uchová kouzlo Vánoc a také pomáhá v Klokáncích

Společné psaní vzkazu Ježíškovi a každodenní kontrolování poštovní schránky, jestli už Ježíšek odepsal. Web Pozdrav od Ježíška umožňuje rodičům odpovědět na přání dětí nebo jim třeba něco vzkázat do dalšího roku. Po loňské úspěšné sbírce pro Fond ohrožených dětí navíc letos chtějí tvůrci služby získat statisíce korun pro Klokánek.

Web PozdravOdJežíška.cz již pátým rokem nabízí rodičům možnost poslat vánoční pohled s vlastním vzkazem svým nejbližším. Za dobu svého fungování jich odeslal přes 36 tisíc. Ohlasy rodičů na sociálních sítích často zmiňují, že jejich děti díky pohlednicím se vzkazem déle vydrží věřit na Ježíška a více vnímají pravou podstatu Vánoc.

Služba dává na výběr několik pohlednic. Rodiče na pohlednici napíšou vlastní vzkaz, zadají adresu a o zbytek se postará Ježíšek, který jejich dopis doručí až do schránky. Na rodičích pak je, zda dětem poví, ať každý den kontrolují schránku, nebo jim pohlednici od Ježíška předají sami.

Ježíšek myslí na ohrožené děti v Klokáncích

V loňském roce Pozdrav od Ježíška začal spolupracovat s neziskovou organizací Fond ohrožených dětí, pro kterou na svém webu uspořádal veřejnou sbírku a ke které nakonec přidal část výtěžku z prodeje pohlednic. "V roce 2019 se nám pro Klokánek podařilo vybrat 77 666 Kč, k nimž jsme přidali vlastní dar a částku dorovnali na 100 000 Kč," uvádí Dominik Dědiček, spoluzakladatel služby. "Loni se nám sbírku pro Klokánek podařilo spustit až na začátku prosince. Letos sbírka probíhá již od začátku listopadu, a máme proto mnohem ambicióznější cíl, který se blíží k půlmilionové částce."

Výtěžek loňské sbírky pro Fond ohrožených dětí putoval do zařízení Klokánek po celé České republice, kde byl využit pro zajištění potřeb dětí. "Příspěvky od sponzorů i veřejnosti nás drží nad vodou, financování ze strany státu je nedostatečné," doplňuje k letošní sbírce předsedkyně organizace Hanka Kupková. "Oceňujeme proto tuto aktivitu i ambiciózní cíl, který si tvůrci nastavili. Příspěvky veřejnosti jsou pro nás ve světle pandemie o to důležitější, protože náklady na provoz se v době pandemie znatelně zvýšily."

Propojení digitálního světa s tradičním prvkem Vánoc

Pozdrav od Ježíška vznikl se záměrem připomenout tradici, kdy si na Vánoce rodiny a přátelé navzájem posílali poštou pohledy a různá vánoční přání. "K myšlence takové služby mne přivedlo narození prvního dítěte," říká spoluzakladatel služby Martin Čermák, 35letý otec dvou dětí a profesí programátor. "U svých přátel se staršími dětmi jsem viděl, jak je v dnešní době těžké udržet jejich víru v Ježíška i v předškolním věku. Brání v tom internet, upovídání spolužáci i prostá zvědavost. Chtěl jsem svému synovi dopřát alespoň část kouzla Vánoc, které jsem sám jako dítě zažíval. A tak vznikl Pozdrav od Ježíška, který posílá dopisy dětem."

Služba si zakládá na jednoduchém webu a tom, že kromě výběru pohlednice a napsání vzkazu zajistí vše od tisku dopisu až po jeho doručení do schránky. "Usoudili jsme, že v dnešní uspěchané době nemá nikdo čas chodit ještě na poštu, a nabídli lidem tuto zkratku," popisuje Dědiček. "Vytvoření dopisu na našem webu zabere 5 minut včetně platby a odeslání, zatímco vybrat a koupit někde pohled, napsat vzkaz a poslat ho poštou, to je nejméně na hodinu."

Pozdrav od Ježíška i pro ty, se kterými se nemůžeme vidět

Vzhledem k pandemii covidu-19 se tvůrci letos zaměřují na dopisy nejen pro děti, ale i rodiče a kamarády. "Není to tak, že by dosud nebylo možné těmto lidem poslat dopis. Jen tomu letos půjdeme naproti s rozšířenou nabídkou pohlednic a předpřipravenými vzkazy pro inspiraci," vysvětluje Dědiček. "Sám takto plánuji poděkovat svým rodičům a prarodičům, kteří spadají do ohrožené skupiny, za všechny ty krásné Vánoce, co jsme spolu zažili."

O službě Pozdrav od Ježíška

Web PozdravOdJežíška.cz nabízí rodičům možnost vytvořit pohlednici s vlastním vzkazem, kterou vytiskne a doručí až do schránky. Za pět let fungování služba rozeslala přes 36 tisíc pohlednic. Od roku 2019 na webu probíhá veřejná sbírka pro Fond ohrožených dětí, do které rodiče mohou přispět při platbě pohlednice. K příspěvkům rodičů pak služba přidává ještě část výtěžku z prodeje pohlednic. Cena pohlednice v České republice je 89 Kč, na Slovensku, kde služba rovněž funguje, pohled stojí 3,99 EUR. Pohlednici je možné odeslat do všech zemí Evropské unie.

Přestat sledovat
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
3. 2. 2023 10:09
Koblic (BCPP): Ceny energií půjdou dolů, zestátnění ČEZ je ekonomická pitomost
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat