US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,74 %
NASDAQ-1,31 %
DOW JONES-0,56 %
PX+0,28 %
ČEZ+0,23 %
NVIDIA-2,47 %

GM nabídne nejméně milion dolarů jako odškodné za úmrtí

Největší americká automobilka General Motors nabídne minimálně milion dolarů jako odškodné za každé úmrtí související s problémy se zapalováním v jejích vozech. Vyplývá to podle agentury AFP z pondělních informací o fondu určeném k odškodňování obětí nehod způsobených těmito potížemi.

Redakce IW
Redakce IW
30. 6. 2014 | 18:15
Auta

Správce fondu Kenneth Feinberg je podle agentury AP připraven na odškodném celkově vyplatit miliardy dolarů. Problémy se zapalováním jsou spojovány s minimálně 13 úmrtími.

Feinberg uvedl, že žádosti o odškodné bude možné předkládat od 1. srpna do 31. prosince. Odmítl odhadnout, kolik žádostí o odškodné za úmrtí a zranění při nehodách obdrží a jakou celkovou částku vyplatí. Upozornil nicméně, že GM nestanovila pro celkové odškodné žádný limit.

Automobilka se kvůli problémům se zapalováním stala terčem ostré kritiky. Ukázalo se totiž, že GM se o potížích dozvěděla již v roce 2001. Se svoláváním vozů k opravě přitom začala až letos v únoru, opatření postupně rozšířila na zhruba 2,6 milionu vozů.

Zdroj: ČTK

AutaSpojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

Americké akcie: Růst tažený těmi největšími? To nezní špatně!

30. 10.-Andrej Rády
Americké akcie