US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,54 %
NASDAQ+0,56 %
DOW JONES+1,05 %
PX+0,08 %
ČEZ+1,86 %
NVIDIA-1,30 %

MF: Počet nových smluv o stavebním spoření v pololetí klesl

Stavební spořitelny v pololetí zaznamenaly pokles počtu nově uzavřených smluv meziročně o zhruba 20 tisíc na 186 300 smluv. Vyplývá to z dat, které zveřejnilo ministerstvo financí. U nových smluv naopak stoupla průměrná cílová částka o 62 tisíc korun na více než 373 tisíc korun.

Redakce IW
Redakce IW
26. 8. 2013 | 12:06
Česká republika

Celkový počet smluv o stavebním spoření nepřetržitě klesá od roku 2003. Ke konci června to bylo 4,17 milionu smluv, což je o zhruba 148 tisíc smluv méně než ke konci roku 2012.

Objem i počet úvěrů podle statistik MF v pololetí klesl. Ke konci června spořitelny poskytly 854 tisíc úvěrů, což je meziroční pokles o zhruba 73 tisíc. Celkový objem úvěrů klesl meziročně o 16 miliard na celkových 270 miliard korun. Poměr objemu úvěrů a naspořené částky v pololetí klesl na 63,1 %.

Cílová částka vyjadřuje budoucí záměry zákazníka, tedy kolik si hodlá naspořit nebo půjčit na bydlení. Její výši nelze překročit, ale je možné ji zvýšit.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Česká republikaStavební spoření
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie