US MARKETZavírá za: 4 h 32 m
DOW JONES-0,29 %
NASDAQ+0,00 %
S&P 500-0,07 %
META+7,92 %
TSLA+6,75 %
AAPL+6,18 %

Norwegian Air chce odložit splatnost svých dluhopisů

Letecká společnost Norwegian Air chce odložit splatnost svých dluhopisů až o dva roky. Jako záruku jejich držitelům nabízí podle svého pondělního sdělení vzletové a přistávací sloty na londýnském letišti Gatwick. Jde o dluh 380 milionů dolarů se splatností v prosinci 2019 a v srpnu 2020. Informovala o tom agentura Reuters.

Firma chce držitele těchto dluhopisů požádat, aby souhlasili s odkladem splatnosti do listopadu 2021, respektive do února 2022.

Norwegian Air je podle počtu pasažérů třetí největší nízkonákladovou leteckou společností v Evropě, po Ryanairu a easyJetu.

Firma prosazovala agresivní cenovou politiku, která otřásla trhem s transatlantickými lety, prudký růst jí ale způsobil výrazné ztráty a firma se kvůli němu hluboce zadlužila. Akcionáře byla letos nucena požádat o tři miliardy norských korun (7,9 miliardy Kč).

Hospodaření na provozní úrovni se od poloviny července zlepšilo, uvedl v pondělí dopravce. Dodal však, že jeho provozní kapitál letos klesl v důsledku přetrvávajících problémů s flotilou letadel Boeing 737 MAX. Ty byly kvůli potížím celosvětově odstaveny z provozu a zatím není jasné, kdy se vrátí do vzduchu.

Zdroj: ČTK

DopravaEvropské akcieFiremní dluhopisy
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

Nahoru, nebo dolů #11: Koňský povoz a příliš ropy

6. 5.-Vendula Pokorná
Evropa