US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,65 %
NASDAQ+0,81 %
DOW JONES+0,48 %
PX-0,05 %
ČEZ+0,81 %
NVIDIA+0,40 %

Rozpočtový deficit Francie byl loni vyšší, než čekala vláda

Deficit státního rozpočtu Francie v loňském roce klesl o 12 miliard na 74,9 miliardy eur. Nenaplnilo se tak očekávání vlády, která doufala, že schodek bude ještě o 2,7 miliardy eur nižší. Oznámilo to v noci na pátek francouzské ministerstvo financí. Za horším výsledkem jsou nižší příjmy z daní.

Redakce IW
Redakce IW
17. 1. 2014 | 8:55
Rozpočet

Francie je pod tlakem svých partnerů v eurozóně, aby do roku 2015 snížila rozpočtový deficit pod tři procenta hrubého domácího produktu. Poměr schodku k hrubému domácímu produktu ministerstvo neoznámilo a uvedlo, že konečné údaje o celkovém deficitu veřejných financí Francie zveřejní v březnu.

K poklesu deficitu o 12 miliard eur loni podle agentury Reuters přispělo omezení výdajů. Schodek je ale vyšší, než vláda čekala na podzim, protože příjmy z daní zaostaly za očekáváním o 3,5 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

FrancieRozpočet
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko