US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES+0,77 %
NASDAQ+1,02 %
S&P 500+0,83 %
ČEZ-0,57 %
KB-0,86 %
Erste-1,10 %

Rusko poprvé zveřejnilo výši svých zásob ropy a zemního plynu

Rusko poprvé ve své historii zveřejnilo objem svých zásob zemního plynu a ropy. Zatímco zásoby ropy činily k 1. lednu 2012 celkem 28,7 miliardy tun, zásoby plynu dosahovaly 68,4 miliardy metrů krychlových. Agentuře Interfax to řekl ruský ministr přírodních zdrojů Sergej Donskoj.

Redakce IW
Redakce IW
12. 7. 2013 | 16:03
Rusko

"V době boje o investice je nerostné bohatství důležitým argumentem a není žádný důvod to skrývat," prohlásil Donskoj.

V době Sovětského svazu byly zásoby ropy a zemního plynu považovány za státní tajemství. Ruský prezident Vladimir Putin však podle agentury DPA nařídil údaje o těchto komoditách zveřejnit, protože jejich uchování jako tajemství již není aktuální.

Rusko je největším producentem ropy na světě a státní plynárenská společnost Gazprom je největším těžařem plynu na světě. V června těžba ropy stoupla o půl procenta na 10,53 milionu barelů denně, což byl nejvyšší údaj od rozpadu Sovětského svazu. Těžba zemního plynu však kvůli slabé poptávce klesla o téměř 12 procent na 1,5 miliardy metrů krychlových denně.

Zdroj: ČTK

KomodityRopaRusko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

Tokenizované akcie: Robinhood otevírá revoluční cestu plnou příležitostí, není ale bez rizik

3. 7.-Pavel Kohár
Informační technologie