US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,16 %
NASDAQ+0,34 %
DOW JONES-0,45 %
PX-0,02 %
ČEZ+0,16 %
NVIDIA+1,56 %

Rusnok (ČNB): Zatím jsem se nerozhodl, jak budu hlasovat na prosincovém zasedání

Guvernér České národní banky Jiří Rusnok se podle svých slov zatím nerozhodl, jak bude hlasovat na prosincovém zasedání bankovní rady. Podle analytiků tato informace není překvapivá.

Redakce IW
Redakce IW
29. 11. 2017 | 10:02
ČNB

"Většina bankovní rady ČNB podle nás v tuto chvíli čeká na ekonomická data (mzdy za 3Q2017 a listopadovou inflaci). Nic se ale nemění na tom, že čekáme zvýšení sazeb o 25 bazických bodů v prosinci nebo v únoru. V tuto chvíli je podle nás mírně pravděpodobnější prosinec," říká analytik z České spořitelny Jiří Polanský.

Rusnok také potvrdil, že ČNB bude dále normalizovat měnovou politiku (postupně vracet sazby na "normální" úrovně), a také řekl, že si myslí, že příští rok porostou sazby více, než nyní odhaduje prognóza ČNB.

Zdroj: Česká spořitelna

Podívejte se na aktuální video

Centrální bankyČeská ekonomikaČNBÚrokové sazby
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

Umělá inteligence vyvolává energetickou horečku. Tenhle fond na ni sází a nechává index S&P 500 daleko za sebou

6. 11.-Andrej Rády
Umělá inteligence (AI)