US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,99 %
NASDAQ-1,57 %
DOW JONES-0,23 %
PX+0,53 %
ČEZ+0,00 %
NVIDIA-2,08 %

SEC obvinila Eurex z porušování zákonů o cenných papírech

Americká komise pro cenné papíry a burzy (SEC) obvinila německou burzu derivátů Eurex z porušování federálních zákonů o cenných papírech v souvislosti s prodejem kontraktů investorům ze Spojených států. SEC se však rozhodla, že formálně neobviní provozovatele Eurex, kterým je německá Deutsche Börse, kvůli "včasné a značné spolupráci" se SEC.

SEC sice Deutsche Börse neobvinila, rozhodla se však zveřejnit oficiální zprávu o vyšetřování s nálezy, aby varovala další zahraniční burzy před podobnými chybami.

Podle SEC Eurex nepožádala o svolení před tím, než povolila investorům z USA kupovat některé kontrakty. Podle amerických zákonů jakékoliv indexy na termínové cenné papíry, které se skládají z více než devíti cenných papírů, jsou předmětem dohledu amerického regulátora.

Eurex o problému americké úřady sama informovala. Podle zjištění SEC prodala burza šest milionů termínových kontraktů prostřednictvím 79 zahraničních makléřů, některé z nich investorům z USA.

Zdroj: ČTK

Spojené státy americké (USA)
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

Akcie jako vztahy: Proč ne/chodit se všemi najednou a jak dát kopačky těm nejlepším

27. 10.-Andrej Rády
Investiční strategie