US MARKETOtevírá v 15:30
DOW JONES-0,02 %
NASDAQ+0,94 %
S&P 500+0,47 %
ČEZ+0,00 %
KB+0,10 %
Erste-0,17 %

Senát schválil zákonné opatření o dani z nabytí nemovitostí

Senát schválil vládě zákonné opatření o dani z nabytí nemovitostí. Na rozdíl od původní předlohy by měl daň nadále platit prodávající, ne kupující. Kvůli tomu senátoři před měsícem odmítli tehdejší návrh nového zákona. Přijetí bylo potřebné kvůli novému občanskému zákoníku.

Redakce IW
Redakce IW
9. 10. 2013 | 12:12
Nemovitosti

Opatření, jehož platnost bude muset ještě potvrdit příští Sněmovna, dnes podpořilo 52 ze 63 přítomných senátorů. Stalo se prvním schváleným ze čtyř, které kabinet Jiřího Rusnoka horní komoře předložil. Nyní jej dostane k podpisu prezident.

I když zákon zachovává prodávajícího jako plátce daně, dává mu možnost dohody s kupujícím na tom, kdo nakonec poplatníkem bude. Podle současné úpravy je kupující v pozici ručitele. Daň by musel zaplatit pouze v případě, pokud by ji prodávající nezaplatil.

Zdroj: ČTK

Česká republikaDaněNemovitosti
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

Vyšší výdaje na obranu: Kde najít stovky miliard, bude je za co utratit a jak to "hrát" jako investoři?

1. 7.-Tomáš Beránek
Zbraně