Philip Morris ČR: IQOS je v Česku

Společnost Philip Morris ČR začala na českém trhu nabízet zařízení IQOS, v němž tabáková náplň nehoří, alejen se zahřívá. Zařízení společnost prodává za zaváděcí cenu 1 800 korun a krabička dvaceti speciálních cigaret stojí 100 korun. Výrobek zatím nepodléhá na rozdíl od klasických cigaret spotřební dani.
Náměstkyně ministra financí potvrdila, že na přípravě potřebné novely zákona o spotřební dani se pracuje, nicméně její příprava a schválení potrvají nejméně do ledna 2019.
Mluvčí ministerstva zdravotnictví potvrdil, že na zařízení IQOS, které cigarety nepálí, ale pouze zahřívá, bude z hlediska legislativy nahlíženo stejně jako na elektronické cigarety. Kouřit se zařízením tak bude možné v restauracích, barech i kavárnách. Na některých provozovnách se již objevují samolepky informující, že používání IQOS je povoleno.
"Ze striktně ekonomického hlediska vyznívají pro společnost obě zprávy pozitivně. Mohou podpořit rozšíření nového produktu a poskytnout dodatečné zdroje pro lepší pokrytí zaváděcích nákladů. Zprávy by tak mohly přinést další růstový impulz akciím společnosti, které od začátku roku zpevnily již o více než 20 %," uvedl analytik Richard Miřátský z Komerční banky.
Zdroj: Komerční banka