Polský přepravce balíků InPost koupí francouzskou Mondial Relay

Polský přepravce balíků a provozovatel samoobslužných schránek InPost koupí zhruba za 565 milionů eur francouzskou platformu pro doručování balíků Mondial Relay. Firma chce akvizicí rozšířit působnost v zahraničí v době, kdy vzkvétá zájem o prodej přes internet.
"Jak jsme už naznačili při nedávné primární nabídce akcií, mezinárodní expanze je důležitým prvkem růstové strategie InPost a společnost Mondial Relay nám poskytne okamžité napojení na jeden z největším evropských trhů pro elektronickou komerci," uvedl generální ředitel InPost Rafal Brzoska.
Mondial Relay provozuje ve Francii druhou největší síť míst, kde je možné odevzdat či vyzvednou balík. Ve Francii, v zemích Beneluxu a ve Španělsku má firma zhruba 15 800 takových míst. Loni měla tržby 437 milionů eur.
Firma InPost v pondělí také oznámila, že hrubý provozní zisk EBITDA za loňský rok zvýšila podle předběžných údajů o 184 % na 994 milionů zlotých (5,7 miliardy Kč). Tržby se zdvojnásobily na 2,5 miliardy zlotých.
Zdroj: ČTK