IoT inovátor HARDWARIO vstupuje na pražskou burzu, aby zrychlil globální expanzi. Svou investicí se můžete na jeho růstu podílet i vy

HARDWARIO - Alan Fabik (CEO), Pavel Hübner (CTO)
Obrázek: HARDWARIO

Internet věcí (IoT) nabízí celou řadu příležitostí k průmyslovým inovacím. Ačkoli se může zdát, že největší ruch okolo tohoto odvětví máme již za sebou, opak je pravdou. Namísto využití pro domácnosti, kterému byla věnovaná větší pozornost, se internet věcí prosazuje především v průmyslu, kde přináší nižší náklady, optimalizaci procesů a nové druhy příjmů. Investice do tohoto oboru je tak investicí do budoucnosti. Nejnovějším emitentem pražské burzy, který se na tuto oblast soustředí, je firma HARDWARIO. Od jakých typů projektů si nejvíce slibuje?

"Internet věcí je nesmírně dynamickým prostředím, které přináší mnoho příležitostí. Poslední dva roky budujeme celosvětovou síť partnerů, kterým hardwarem, konektivitou a službami pomáháme s úspěšným nasazením a provozem projektů průmyslového internetu věcí," říká Alan Fabik, výkonný ředitel a spoluzakladatel společnosti HARDWARIO.

Díky tomu, že společnost dokáže celý svůj ekosystém přizpůsobit partnerům a zákazníkům na míru, nabízí nyní i řešení aktuálních problémů, například v úspoře energií nebo vyšší efektivitě výroby. Pro tyto oblasti HARDWARIO spustila projekty www.vyrobni.report a www.energeticky.report a chystá další.

"Současná doba bezpochyby přeje projektům, které přináší úsporu energií a snížení ostatních nákladů. Technologie, se kterými pracujeme, se orientují právě tímto směrem. I v současné nelehké době pomáháme firmám přežít," uvádí Pavel Hübner, technický ředitel HARDWARIO.

Úspěšnost nasazených pilotních projektů ukázala potenciál, který může přinést jejich globální rozšíření. Pro zrychlení globální expanze se HARDWARIO rozhodla získat dodatečný kapitál vstupem na trhu START pražské burzy. Primární veřejná nabídka nových akcií společnosti byla zahájena 4. října a potrvá do poledne 18. října. V IPO společnost nabízí 2 870 000 akcií za cenu 17 až 25 korun za kus. Prvním obchodním dnem na pražské burze bude pondělí 24. října.

HARDWARIO: Globální IoT inovátor, který nezná hranice

HARDWARIO je česká technologická společnost, která se zaměřuje na oblast takzvaného internetu věcí. Partnerům dodává vše potřebné pro úspěšné IoT projekty - konfigurovatelná zařízení, konektivitu, cloudové služby a otevřené vývojové nástroje pro vývoj vlastních aplikací.

Hlavními vlastníky společnosti jsou její spoluzakladatelé Alan Fabik a Pavel Hübner. Obchodní příležitosti pro své výrobky a služby nachází HARDWARIO v mnoha průmyslových oborech, ve výrobě, maloobchodu, správě budov, zemědělství, lesnictví nebo zdravotnictví. Mezi koncové uživatele produktů HARDWARIO patří již dnes celá řada významných firem, například Škoda Auto, Asahi nebo ArcelorMittal. Mezi technologické partnery patří operátoři mobilních sítí a společnost Microsoft. Společnost má pobočky ve Velké Británii, Polsku a USA.

HARDWARIO spolupracuje v oblasti internetu věcí na globální úrovni například s Vodafonem. Její zařízení využívá i britské ministerstvo životního prostředí, které tak sleduje vliv klimatických změn na půdu či lesy.

Prospekt emitenta, prezentaci pro investory a další dokumenty HARDWARIO naleznete na www.hardwario.com/cs/ipo/. Analytickou zprávu pro primární úpis akcií vypracovala společnost HelgiLibrary, poradcem HARDWARIO pro vstup na trh START je firma LIFTIA.

Zdroj:
HARDWARIO
Akcie ČR
Přestat sledovat
HARDWARIO
Přestat sledovat
Inovace
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Technologie
Přestat sledovat
Obrázek: Pexels.com
3. 2. 2023 10:09
Koblic (BCPP): Ceny energií půjdou dolů, zestátnění ČEZ je ekonomická pitomost
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Elektřina
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Komodity
Přestat sledovat
Zemní plyn
Přestat sledovat
Obrázek:
1. 2. 2023 17:02
Co nového v kryptosvětě: Problémy Binance, (stále) malý trh s bitcoinem a chybné chápání digitálních…
Bitcoin
Přestat sledovat
Investiční alternativy
Přestat sledovat
Kryptoměny
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Obrázek: Profimedia
1. 2. 2023 10:23
Šokující předpověď Steena Jakobsena (Saxo Bank): Česko se brzy vzdá koruny a přijme euro
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká koruna
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Dánsko
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat
Obrázek: Thinkstock
31. 1. 2023 6:23
Hájek (XTB): Rok 2023 nebude přát akciovým býkům, americký trh není atraktivně oceněný
Americké akcie
Přestat sledovat
Ocenění
Přestat sledovat
Výhled na rok 2023
Přestat sledovat