Investiční lahůdka od Portu Gallery: 12 Modrých mauritiů POST PAID

Modrý Mauritius POST PAID
Obrázek: Investiční web

Investiční on-line galerie Portu Gallery nabízí unikátní možnost investice do legendárních Modrých mauritiů. Předmětem úpisu je rekonstrukce tiskové desky s 12 kusy modrých mauritiů POST PAID z roku 1848. Celková hodnota investičního úpisu je stanovena na 1,41 milionu Kč. Možnost koupit si podíl na této investici bude otevřena 2. února a potrvá nejdéle do 9. února (poslední úpisy na platformě Portu Gallery ovšem trvaly řádově minuty). Do uzavřených i stávajících úpisů investoři na Portu Gallery vložili již téměř 50 milionů korun.

Dvanáct Modrých mauritiů POST PAID se uchází o investorskou přízeň. Jde o citlivou rekonstrukci tiskové desky s kompletní sestavou 2pencových známek. Ty navrhl a na Mauriciu tiskl rytec a miniaturista J. O. Barnard, který je také autorem nejslavnější známky všech dob, Modrého mauritia POST OFFICE z roku 1847.

"Jsou známy i další rekonstrukce Modrých mauritiů POST PAID, ale jen tato sestava se může pochlubit spojením tří největších legend světové filatelie, jimiž byli hrabě Philippe von Ferrary, Arthur Hind a Maurice Burrus. Poslední ze jmenovaných přitom postupně vylepšil původní Ferraryho rekonstrukci o kvalitnější exponáty ze své a Hindovy sbírky a dal sestavě podobu, kterou má dodnes. Osobní otisk těchto tří filatelistických legend činí právě z této rekonstrukce světový unikát," vysvětluje Radek Novák, filatelista a člen investiční komise Portu Gallery.

Tato sestava Modrých mauritiů byla vystavena jako jeden z nejvýznamnějších exponátů na výstavě Poklady světové filatelie, která proběhla v prosinci v Národním muzeu v Praze. Všech dvanáct exponátů nabízené rekonstrukce je v nadprůměrné až mimořádné kvalitě, se zastoupením extrémně vzácné varianty PENOE (č. 7). Sestava má osm prestižních atestů od Petera Holcombea, proslulého filatelistického experta.

Modrý Mauritius POST PAID 12

"Modré POST PAID patří k nejhledanějším a nejoblíbenějším známkám britských kolonií a jsou dlouhodobě velice perspektivním investičním artiklem. Tento set mauritiů je v současnosti nejprestižnějším objektem na tuzemském filatelistickém trhu. Investoři tak mají neopakovatelnou příležitost podílet se na vlastnictví tohoto unikátu," doplňuje Radim Krejčí, šéf on-line investiční platformy Portu.

Katalogová cena nabízené položky je 82 tisíc britských liber, Portu Gallery ji upisuje za 1,41 milionu korun. Investovat lze od 2. února do 9. února.

NABÍDKA INVESTICE DO 12 MODRÝCH MAURITIŮ POST PAID

Podle Krejčího je investice do raritních filatelistických exponátů v čase jednou z nejstabilnějších a hodí se především pro dlouhodobý investiční horizont. Za posledních deset let nabídly investice do známek zhodnocení 64 %.

Zhodnocení jednotlivých alternativních investic

Portu Gallery otevřela v loňském roce filatelistický segment úspěšnými úpisy investic do raritní československé známky Meziarší Nitra 1 Kč z roku 1933 za 990 tisíc korun a do unikátní kolekce prvních známek světa v hodnotě 1,25 milionu korun. "Na Portu Gallery se snažíme nabízet exkluzivní a neopakovatelné investiční příležitosti do sběratelských a uměleckých předmětů. O oba filatelistické úpisy byl velký zájem, proto jsme se rozhodli ve vyhledávání příležitostí v tomto segmentu pokračovat, což dokládá i aktuální výjimečná nabídka Modrých mauritiů," uzavírá Krejčí. Do uzavřených i stávajících úpisů na Portu Gallery zainvestovali drobní investoři již téměř 50 milionů korun.

NABÍDKA INVESTICE DO 12 MODRÝCH MAURITIŮ POST PAID

9. 5. 2020 12:29
Poštovní známky jako alternativa: 12 argumentů pro investici, která se vejde do peněženky

Světové finanční trhy zasáhla letos krize. Nic nového pod sluncem, tento stav se opakuje celkem často. Mnoho investorů...

19. 9. 2020 6:18
Příklad z filatelie: Toto je jeden ze základů úspěšného investování

Na trzích lze vybírat z obrovského množství aktiv. Která jsou "ta pravá"? Jak vybrat aktivum, které "zaručí" zhodnocení...

Investiční alternativy
Přestat sledovat
Sběratelství
Přestat sledovat
19. 10. 2021 21:00
Petr Novotný (Investiční web): Zůstávám věrný akciím, půdě a private equity. Věřím, že mé portfolio…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Hospodářský růst
Přestat sledovat
Inflace
Přestat sledovat
Investiční strategie
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
19. 10. 2021 17:00
Povolební Česko aneb Co čekat v ekonomice, politice a energetice
Česká ekonomika
Přestat sledovat
Česká republika
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Politika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
19. 10. 2021 6:40
Carl Icahn: Akciový trh jednou musí narazit do zdi postavené z nově vytvořených peněz
Americké akcie
Přestat sledovat
Carl Icahn
Přestat sledovat
Investiční guru
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Kvantitativní uvolňování
Přestat sledovat
Nejbohatší investoři a byznysmeni
Přestat sledovat
18. 10. 2021 12:00
Investorský magazín: Na pražské burze se schyluje k IPO společnosti FIXED.zone
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
FIXED.zone
Přestat sledovat
Investorský magazín
Přestat sledovat
Korekce na trzích
Přestat sledovat
Pražská burza
Přestat sledovat
Primární úpis akcií (IPO)
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat