Investičníweb.cz: TOP 10 článků týdne

Deset nejlepších článků a videí na Investičním webu za uplynulý týden.

KONTEXT: Forex vs. (geo)politika aneb Proč se (ne)opakuje útěk od zlatého standardu
Bílý dům přispěchal s dalšími cly na čínské zboží a trh s měnami se otřásl. Podobně reaguje na každou novou dávku nejistoty, kterou americká administrativa zrovna nešetří. Nejen proto situace podle některých expertů připomíná dobu, kdy Richard Nixon zrušil pojítko mezi dolarem a zlatem. Investoři by na podobný zlom měli být připraveni, pro obchodníky představuje jeho předzvěst zajímavou výzvu.
Anketa: 5 horkých investičních tipů na letošní léto
Letní měsíce bývají na trzích relativně klidné a aktivita na trzích utlumená, i obchodníci totiž potřebují dovolenou. Letos tomu tak být nemusí. Postarat se o to může Donald Trump, ale v českých podmínkách třeba také Česká národní banka. Oslovili jsme pět ekonomických a investičních expertů a zeptali jsme se jich, jaká investice může být letos v létě opravdu žhavá.
Česká národní banka v červnu podruhé v letošním roce zpřísnila měnovou politiku
Česká národní banka na červnovém zasedání zvýšila úrokové sazby. Dvoutýdenní repo sazbu bankovní rada zvýšila o 25 bazických bodů na 1 % a lombardní sazbu posunula z 1,5 % na 2 %. Diskontní sazbu rada ponechala beze změny na 0,05 %. Zasedání rady se zúčastnilo šest jejích členů, přítomen nebyl viceguvernér Mojmír Hampl.
Toto je 8 technologických gigantů současnosti
Největší americké a čínské technologické společnosti svou tržní kapitalizací strčí do kapsy celé akciové trhy zemí eurozóny a Japonska. Najdete je pod zkratkami FAAMG a BAT.
Průzkum mezi finančními řediteli: Odchod Itálie z eurozóny by byl průšvih
Tři čtvrtiny finančních ředitelů firem, kteří se vyjádřili ve čtvrtletním průzkumu CNBC Global CFO Council, má menší či větší obavy z případného odchodu Itálie z eurozóny.
Ponaučení z krize a možnost té příští pohledem šéfa velkého byznysu
Rostoucí inflační tlaky na nákladové straně mohou vyústit v přibrzdění celé ekonomiky. Vláda výrazně a rychle zpřísňuje regulaci v gastronomii, čímž může napomoci k urychlení nástupu příští krize, vysvětlil Luďku Pfeiferovi z poradenské společnosti M.C.TRITON Petr Kovařík, generální ředitel Pivovarů Staropramen. Setkali se v rámci projektu Alter Eko. Premiéru kompletního rozhovoru můžete slyšet každou středu od 15.33 na Českém rozhlasu Plus. Ten je společně s Investičním webem mediálním partnerem projektu.
Potřebují (mladí) investoři dluhopisy?
Pokud bychom brali v potaz historické a očekávané výnosy, mladí lidé a investoři s velice dlouhým investičním horizontem by do dluhopisů vůbec nemuseli investovat. Jenže historická data a vývoj na reálném investičním účtu jsou dvě různé věci.
8 otázek, které si má položit každý investor
České ekonomice se stále daří, mzdy rostou, koruna posiluje, Češi celkově bohatnou. Řada lidí zvažuje, jak naložit s volnými penězi. Stále častěji slyší, že pokud neinvestují, tak v době minimálních úrokových sazeb na běžných účtech a rostoucí inflace v podstatě vyhazují peníze oknem. Ano, i tak to lze říci, ale investor by si měl před vložením peněz do některého z aktiv zodpovědět pár otázek. Jinak hrozí, že přijde o podstatně více peněz (a nervů), než když nechá peníze ležet v bance.
Dvouciferné zisky na Wall Street jako důvod k obavám?
Ani zvýšená volatilita, kterou přinesl letošní rok, nevystavila stopku býčímu trendu na amerických burzách. Ceny akcií na Wall Street se přitom v posledních letech zvyšovaly velice rychle. Je to důvod k obavám?
Investorský magazín: Výhody placeného poradenství
Placené investiční poradenství je na českém trhu stále spíše ojedinělá záležitost. Kdo by platil za něco, co je na každém rohu zdarma, že? Nebo to může být jinak a placené poradenství může být cesta ke zlepšení kvality a pověsti poradců? To se dozvíte v aktuálním Investorském magazínu! Také si představíme další společnost, která se chystá na trh START pražské burzy, a odpovíme na jednu zásadní investiční otázku. Závěr jako vždy patří výhledu na další obchodní týden.
Zajímavost dne
Přestat sledovat
Doporučené články
Přestat sledovat
13. 4. 2021 17:01
Ronald Schubert (WOOD & Company): Největším rizikem je růst výnosů dluhopisů, současné úrovně ale…
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
WOOD & Company
Přestat sledovat
10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Akcie ČR
Přestat sledovat
Americké akcie
Přestat sledovat
Evropské akcie
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
Světové akcie
Přestat sledovat
8. 4. 2021 17:01
Michal Semotan (J&T Banka): Brzdou růstu akcií ČEZ je i jeho management, zajímavými tituly jsou na…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Expertní tržní výhledy
Přestat sledovat
Investiční tipy
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat
9. 4. 2021 6:41
Česká energetika má prostor se připravit na budoucnost, čas ale utíká. Panika je vyvolaná lobbisty…
Akcie ČR
Přestat sledovat
Přestat sledovat
Dividendy
Přestat sledovat
Energetika
Přestat sledovat
Rozhovor
Přestat sledovat