10. 4. 2021 20:31
Jaroslav Brychta (XTB): V rámci výsledkové sezóny budou nejdůležitější výhledy samotných firem
Technická analýza měnového páru EUR/USD a cen ropy Brent a zlata, jejímž autorem je analytik Roman Sedmera z České spořitelny.
Měnový pár pokračuje v růstu. Minima z let 2010 a 2012 indikují další rezistence na 1,188 a 1,204. MACD stále míří nahoru. RSI je již delší dobu v pásmu překoupenosti, podobný vývoj (delší setrvání v extrému) si ale pamatujeme z roku 2014, kdy euro naopak prudce oslabovalo. SMI je stále vysoko a pohybuje se do strany. Ve střednědobém horizontu eurodolar pokračuje v korekci výše, přičemž nic nenasvědčuje tomu, že by se tento trend měl zvrátit. Pokud budou červencová data z amerického pracovního trhu silná, může to vést k mírnému zakolísání v prospěch dolaru, tedy k mírné korekci či vývoji do strany.
Aktuální vývoj naznačuje, že se cena ropy možná vymanila ze sestupného trendového kanálu. Rozhodně ale nemá vyhráno. MACD stále roste, ale již je poměrně vysoko, přibližování signální linie k MACD je tedy pravděpodobné. RSI vystoupil z pásma překoupenosti, OBV se vyvíjí do strany. Ropa má na to, aby pokračovala v růstu. Podobně jako v minulých týdnech se to ale neobejde bez dalších pozitivních zpráv o pokračujícím narovnávání trhu. Klíčové bude proražení rezistence na 52,93.
Cena zlata se vrátila do vzestupného trendového kanálu, na čas dokonce překonala silnou rezistenci na 1 263. Růstové momentum MACD zpomalilo a hrozí překřížení signální linie. RSI se chystá poklesnout pod svůj klouzavý průměr. Také SMI míří dolů. Zlato se nachází v nejednoznačné pozici. Doporučujeme sledovat další vývoj RSI a MACD. Opětovný pokles pod rezistenci na 1 263 by znamenal návrat zlata do rostoucí vlajkové formace. Další vývoj by závisel na tom, jakým směrem by cena z formace vystoupila. V opačném případě se další rezistence nachází na 1 274.
Poznámka: Údaje jsou aktuální k 3. srpnu 2017 během dne.