US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,92 %
NASDAQ-0,84 %
DOW JONES-1,18 %
PX+0,00 %
ČEZ+0,08 %
NVIDIA-2,76 %

Centrální banka čeká pokles růstu ruského HDP pod jedno procento

Tempo růstu ruské ekonomiky v letošním roce s největší pravděpodobností klesne pod jedno procento. Předpověděla to ve středu guvernérka ruské centrální banky Elvira Nabiullinová. Dodala, že odliv kapitálu ze země bude výrazně vyšší, než se předpokládalo.

Redakce IW
Redakce IW
2. 4. 2014 | 11:31
HDP

Ruská ekonomika se v poslední době potýká s negativními dopady napětí mezi Moskvou a západními zeměmi, které je důsledkem postupu Ruska vůči Ukrajině. Potíže však měla již před příchodem ukrajinské krize.

Ruský statistický úřad tento týden potvrdil, že tempo růstu ruské ekonomiky loni zpomalilo na 1,3 % ze 3,4 % v předchozím roce. V samotném čtvrtém čtvrtletí růst nicméně zrychlil na dvě procenta z 1,3 % v předchozích třech měsících.

Nabiullinová dnes rovněž uvedla, že centrální banka by mohla podpořit domácí ekonomiku snížením své klíčové úrokové sazby nejdříve v červnu, protože ji stále znepokojuje vysoká inflace.

Zdroj: ČTK

Podívejte se na aktuální video

Centrální bankyHDPRusko
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

Nervozita na Wall Street: Americké akcie zahajují čtvrtý rok býčího trendu učebnicově, situace připomíná rok 1998

14. 11.-Petr Novotný, Andrej Rády
Americké akcie