US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,13 %
NASDAQ-0,21 %
DOW JONES+0,16 %
PX+0,35 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

FT: Vlna propouštění v bankovním sektoru nepolevuje

Vlna propouštění v bankovním sektoru, která odstartovala v roce 2007, stále nepolevuje. Velké banky v Evropě a Spojených státech v letošním roce ohlásily zrušení téměř 100 tisíc pracovních míst. Vyplývá to z analýzy listu Financial Times. Podle zdrojů listu obeznámených se situací navíc v prvním čtvrtletí příštího roku ohlásí další propouštění francouzská banka BNP Paribas a britská Barclays.

Redakce IW
Redakce IW
14. 12. 2015 | 1:34
Nezaměstnanost

Bankovní sektor se potýká s nadbytkem zaměstnanců kvůli poklesu tržeb, který je důsledkem kombinace přísnějších regulačních pravidel, mimořádně nízkých úrokových sazeb a slabé aktivity klientů, napsal Financial Times.

Společnost Barclays podle listu ohlásí snižování počtu zaměstnanců začátkem března, kdy její šéf Jes Staley představí společně s celoročními hospodářskými výsledky také novou strategii podniku.

BNP Paribas údajně přijde s novým plánem na snížení nákladů v únoru. Banka již dříve uvedla, že hodlá zrušit více než tisícovku pracovních míst ve své belgické divizi drobného bankovnictví, píše Financial Times.

Zdroj: ČTK

BankyNezaměstnanost
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio