US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,06 %
NASDAQ-0,06 %
DOW JONES-0,17 %
PX+0,52 %
ČEZ-0,22 %
NVIDIA+0,44 %

Těžba uhlí v USA loni klesla na nejnižší úroveň za téměř 30 let

Těžba uhlí ve Spojených státech se v loňském roce snížila o deset procent na zhruba 900 miliard tun. Byl to nejnižší objem produkce za téměř 30 let od roku 1986, sdělil v pátek vládní Úřad pro energetické informace (EIA).

Redakce IW
Redakce IW
8. 1. 2016 | 20:28
Komodity

Spotřeba uhlí v USA od počátku desetiletí klesá hlavně kvůli nahrazování uhlí v produkci elektrické energie stále dostupnějším zemním plynem z domácích břidlicových ložisek. K poklesu přispívá i zpřísněná vládní regulace.

Ceny uhlí v posledních letech kvůli slábnoucí poptávce výrazně klesají, což vede k bankrotům a propouštění u řady těžařských firem. Útlum produkce uhlí vyvolává potíže v rozpočtech států, v nichž se surovina těží, a vede k propouštění v dalších sektorech, zejména v železniční dopravě, uvedla agentura AP.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

KomoditySpojené státy americké (USA)TěžbaUhlí
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko