US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,51 %
NASDAQ-1,51 %
DOW JONES+0,53 %
PX+0,34 %
ČEZ+1,58 %
NVIDIA-2,55 %

Deutsche Telekom zvýšil tržby i zisk, daří se mu i v USA

Německá telekomunikační skupina Deutsche Telekom zvýšila ve třetím čtvrtletí tržby i provozní zisk, vedla si tak lépe, než čekali analytici. Firma ve čtvrtek uvedla, že v Německu obnovila růst tržeb z poskytování služeb mobilní komunikace a že v růstu pokračují i její aktivity v americké divizi T-Mobile US.

Redakce IW
Redakce IW
10. 11. 2016 | 9:50
Telekomunikace

Hrubý provozní zisk (EBITDA) se ve čtvrtletí zvýšil o 7,2 % na 5,54 miliardy eur, zatímco tržby skupiny vzrostly o 5,9 % na 18,1 miliardy eur. Analytici v anketě agentury Reuters u zisku v průměru očekávali výsledek 5,49 miliardy eur.

Deutsche Telekom potvrdil i výhled na letošní rok, který počítá s růstem hrubého provozního zisku na zhruba 21 miliard eur.

T-Mobile US pokračoval ve zvyšování počtu nových zákazníků, ve třetím čtvrtletí jich přibylo asi 969 000 proti 890 000 ve druhém čtvrtletí. Čistý zisk T-Mobile US vzrostl na 366 milionů dolarů ve srovnání se ziskem 138 milionů USD před rokem. T-Mobile US, v němž Deutsche Telekom vlastní 65 % akcií, už je téměř tak velký jako německá součást Deutsche Telekom.

Deutsche Telekom je podle objemu tržeb největší telekomunikační skupinou v Evropě. Součástí firmy je i T-Mobile Czech Republic, který je podle počtu zákazníků největším mobilním operátorem v České republice.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Deutsche TelekomEvropské akcieTelekomunikaceVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie