US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,88 %
NASDAQ+1,31 %
DOW JONES+0,38 %
PX+0,89 %
ČEZ+1,17 %
NVIDIA+3,58 %

Zisk Burberry kvůli vyšším nákladům klesl o 40 %

Britskému výrobci luxusního zboží Burberry Group klesl za fiskální pololetí zisk před zdaněním o 40 % na 72 milionů liber. K propadu přispěly vyšší náklady kvůli odpisům a restrukturalizaci. Bez zahrnutí změn směnných kurzů se zisk před zdaněním snížil o 24 % na 146 milionů liber, uvedl server listu The Wall Street Journal.

Redakce IW
Redakce IW
9. 11. 2016 | 21:18
Luxus

Provozní výdaje stouply o 11 % na 692,6 milionu liber. Fiskální pololetí skončilo v září. Firma už v říjnu uvedla, že tržby jí vzrostly o 5 % na 1,16 miliardy liber. Bez zahrnutí vlivu změn směnných kurzů se však o čtyři procenta snížily.

Burberry výsledky zveřejňuje v librách, většinu tržeb ale generuje v zahraničí, zejména v USA a v Asii. To znamená, že tržby z těchto trhů se zdají vyšší, když se přepočtou na domácí měnu, protože libra po červnovém referendu o vystoupení Británie z EU prudce oslabila.

Firma v květnu představila nový program, jehož cílem je zvýšit ziskovost. Program zahrnuje reorganizaci maloobchodních operací a zjednodušení produktové řady.

Burberry prodává širokou škálu produktů, včetně pánského a dámského oblečení, kabelek, obuvi a parfémů. Firma vznikla v roce 1856 a pověst si vydobyla především díky šátkům a kabátům a typickému vzoru béžovo-červeno-černé kostky. Burberry je také oficiálním dodavatelem oděvů pro britskou královnu Alžbětu II.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

Evropské akcieLuxusMóda a designVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

Tenhle skeptik to nevzdává: AI boom může skončit horší krizí než tou v roce 2008

10. 12.-Andrej Rády
Investiční bubliny