US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,23 %
NASDAQ+0,80 %
DOW JONES+0,34 %
PX-0,05 %
ČEZ-0,62 %
NVIDIA+4,35 %

Kodak přesedlal na generické léky, jeho akcie vyletěly o 570 %

Eastman Kodak, někdejší lídr na trhu fotografických potřeb, přesedlal na výrobu složek generických léků, které bude možné nasadit při léčbě nemoci covid-19. Firma na to dostala od americké vlády, která tak chce snížit závislost na zahraničních dodávkách, půjčku 765 milionů dolarů. Akcie Kodaku ve středu reagovaly strmým růstem až o 570 %.

Redakce IW
Redakce IW
29. 7. 2020 | 22:14
Americké akcie

Firma Kodak v úterý oznámila, že bude vyrábět aktivní složky léčivých přípravků, které americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) označil za nepostradatelné, ale jichž se zároveň ve Spojených státech chronicky nedostává. To samé zmínil na tiskové konferenci v úterý večer americký prezident Donald Trump.

Ve 21.00 SELČ rostly akcie Kodaku o 380 na 38,15 USD. Během seance vystoupaly až o 570 % a od počátku týdne stouply o více než 1 000 %.

"Kodak je hrdý na to, že se podílí na posílení americké soběstačnosti tím, že bude vyrábět klíčová léčiva," uvedl šéf společnosti Jim Continenza.

Společnost stará 131 let vyhlásila v roce 2012 úpadek - neustála přechod k digitálním fotoaparátům. Posléze byla nucena prodat řadu svých patentů.

Generické léky jsou kopie originálních léčivých přípravků, které mohou přijít na trh po vypršení patentové ochrany originálu.

Zdroj: ČTK

Americké akcieKoronavirusRallyZdravotnictví a zdravotní péče
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

Akciový trh je asymetricky nakloněný býkům, chce to ale někdy hodně pevné nervy

20. 10.-Andrej Rády
Akciový trh