US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,65 %
NASDAQ+0,81 %
DOW JONES+0,48 %
PX-0,05 %
ČEZ+0,81 %
NVIDIA+0,40 %

Olympijské hry jsou definitivně odloženy na příští rok

Japonský premiér Šinzó Abe se v úterý dohodl s šéfem Mezinárodního olympijského výboru, že olympijské hry se letos neuskuteční, ale budou se konat nejpozději v létě 2021.

Redakce IW
Redakce IW
24. 3. 2020 | 16:02
Sport

Šinzó Abe uvedl, že se s Mezinárodním olympijským výborem dohodli na odložení olympijských her 2020 v Tokiu. Hry, které se měly konat od 24. července do 9. srpna, se tak odloží s tím, že by se měly uskutečnit nejpozději v létě příštího roku.

Tokyo před rozšířením koronaviru mělo ukončené přípravy a japonský premiér dlouho tvrdil, že hry se budou konat letos, i kdyby se měly přesunout na pozdější termín. Po úterním telefonickém rozhovoru s šéfem MOV Thomase Bachem ale nakonec změnil názor.

Podle odhadů Bank of Japan mělo v roce 2020 navštívit Tokio kolem 33 milionů návštěvníků a "celková stavební investice spojená s olympijskými hrami měla činit 10 bilionů jenů". Bývalá členka bankovní rady BOJ Sayuri Shiraiová v rozhovoru pro CNBC řekla, že zrušení her by vedlo k závažným škodám u japonských firem. Dodala, že vláda ani nechce mluvit o ekonomickém dopadu, který by Japonsko utrpělo, kdyby byly hry zrušeny.

Zdroj: CNBC

Aktualita pro rok 2026

JaponskoKoronavirusOlympijské hrySport
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

Grónsko jako další Venezuela? Důvod by se našel, jen bezpečnost to ale není

7. 1.-Tomáš Beránek
Grónsko