US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500-0,67 %
NASDAQ-1,21 %
DOW JONES-0,42 %
PX+0,31 %
ČEZ-1,00 %
NVIDIA-2,47 %

Tengelmann zvýšil tržby s přispěním řetězců OBI a KiK

Německá maloobchodní společnost Tengelmann v loňském roce zvýšila tržby o téměř čtyři procenta na 7,5 miliardy eur. K růstu tržeb podle úterního sdělení firmy přispěly dobré výsledky řetězců OBI a KiK, které působí i v České republice.

Redakce IW
Redakce IW
7. 8. 2018 | 17:02
Německo

Tržby sítě hobbymarketů OBI vzrostly téměř o dvě procenta na 6,2 miliardy eur, zatímco řetězec diskontních prodejen textilního zboží KiK zvýšil tržby o téměř tři procenta na dvě miliardy eur. KiK na konci roku zaměstnával téměř 27 000 lidí a OBI více než 45 000.

Firmu Tengelmann vlastní německá rodina Haubů. Spolumajitel a ředitel podniku Karl-Erivan Haub se v dubnu nevrátil z vyjížďky na lyžích v oblasti alpského štítu Matterhorn a od té doby je pohřešován. Vedení firmy proto převzal jeho bratr Christian Haub. Ten v dnešní výsledkové zprávě uvedl, že ztráta bratra byla pro rodinu bolestivou tragédií, rodinný podnik ale neohrozila.

Zdroj: ČTK

MaloobchodNěmeckoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

Je AI už bublina, nebo stále příležitost století? Na konferenci Market Mood padly odpovědi

22. 10.-Michaela Nováková, Vendula Pokorná
Investiční portfolio