US MARKETOtevírá v 15:30
S&P 500+0,54 %
NASDAQ+0,56 %
DOW JONES+1,05 %
PX+0,08 %
ČEZ+1,86 %
NVIDIA-1,30 %

Zisk i tržby Adidasu překonaly očekávání

Zisk i tržby německého výrobce sportovního oblečení a obuvi Adidas překonaly ve třetím čtvrtletí odhady. Tržby po očištění od výkyvů měnových kurzů stouply o šest procent na 6,41 miliardy eur. Firmě se podařilo obnovit růst v Evropě, kde prodej zvýšila o tři procenta, a ve svém středečním sdělení uvedla, že v závěrečném kvartálu očekává výrazné zrychlení růstu celkových tržeb.

Redakce IW
Redakce IW
6. 11. 2019 | 13:19
Adidas

Analytici odhadovali, že se tržby v uplynulém čtvrtletí zvýší jen na 6,32 miliardy eur. Provozní zisk zůstal téměř beze změny - kvůli vyšším nákladům mimo jiné na marketing klesl o 0,3 procenta na 897 milionů eur. I tak překonal očekávání analytiků, kteří jej odhadovali na 882 milionů.

V Číně tržby vzrostly o 11 procent, v Severní Americe přidaly deset procent. Adidas v posledních letech narušil dominanci amerického Nike na americkém trhu, ale Nike roste rychleji v Číně a v Evropě. Nike vykázal za období od července do září desetiprocentní růst tržeb po očištění od výkyvů měnových kurzů. 0 27 procent se mu tržby zvýšily v Číně, oproti očekáváním slabší byl růst v Severní Americe.

Adidas ve středu také potvrdil výhled na celý rok. Po čištění od výkyvů měnových kurzů by tak tržby podle generálního ředitele podniku Kaspera Rorsteda měly vzrůst o pět až osm procent. Zisk z pokračujících operací pak firma odhaduje v rozmezí deseti a 14 procent na 1,88 až 1,95 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

Aktualita pro rok 2026

AdidasEvropské akcieNěmeckoVýsledková sezóna
Sdílejte:

Doporučujeme

Nenechte si ujít

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

Bouře se přeženou, velké trendy zůstanou. Těchto pět témat by investoři neměli ignorovat

22. 1.-Andrej Rády
Investiční strategie