Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový index S&P 500 uzavřel na novém rekordu, blíží se hladině překoupenosti
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Akciový index S&P 500 uzavřel na novém rekordu, blíží se hladině překoupenosti

Pondělní pokus o zdolání historických maxim byl ještě neúspěšný, ale v úterý index S&P 500 již zavíral na rekordu. V polovině týdne se vrátil pod rezistenci, v pátek ale posunul rekord ještě výše a dotkl se kulaté hladiny 3 400. Za celý týden posílil o 0,72 %.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Denní graf indexu S&P 500 je v býčím nastavení, benchmark je nad klouzavými průměry a mírně nad únorovým maximem. Nejbližší jasný support, zesílený 50denním klouzavým průměrem, je na 3 200. Další podpora je na 3 000. Jako rezistence se nabízí nejbližší kulaté číslo 3 400.

Index S&P 500 má za sebou nejrychlejší zotavení z medvědího trendu v historii. Jak si vedl při předchozích krizích?
Pandemii covidu-19 si budou připomínat nejen epidemiologové, ale také investoři. Zásah, který koronavirová krize uštědřila burzám, byl mimořádný. Ale ne bezprecedentní, jak se mnohdy tvrdí, trhy již zažily horší období. Rok 2020 se již navíc do burzovního almanachu zapsal nejrychlejším zotavením po pádu z historického maxima do medvědího trendu.

VIX

Index volatility VIX uzavřel o něco výše než před týdnem. Zůstal ale pod 25 body a po půl roce je jeho 50denní klouzavý průměr pod 200denním. Pro akcie tak vysílá spíše pozitivní signál.

Závěr

Index S&P 500 po šesti měsících vylepšil historický rekord. Obavy investorů o budoucnost ekonomiky postupně opadávají, po každém růstu ale přichází pokles. Hladina 3 200 bodů je jen 6 % vzdálená a index by k ní mohl brzy zamířit, aktuálně se totiž blíží hladině překoupenosti (RSI jen těsně pod 70). Volatilita může se začínajícím podzimem, okořeněným prezidentskými volbami v USA, začít opět narůstat.

Americké prezidentské volby a akciový trh: Proč si (ne)přát výhru Trumpa?
Americký akciový trh se historicky poměrně spolehlivě "vyjadřuje" k tomu, kdo (staro)nově zasedne v Oválné pracovně Bílého domu. Je otázka, zda je právě výkon akcií to nejdůležitější.