Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci ukázali, že to jde i bez FAANG
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci ukázali, že to jde i bez FAANG

Americké akciové indexy v uplynulém týdnu předvedly na poslední dobu nezvyklý obrázek. Akcie firem jako Alphabet, Amazon nebo Facebook ztrácely, ale i tak index S&P 500 výrazně posílil.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 za pět obchodních dnů posílil o 1,52 % a opět zapsal sytě zelenou týdenní svíčku. Po Dnu díkůvzdání se objevil nový nákupní apetit. Vlna optimismu se projevila i během volatilního pátku, kdy se rychlý propad k hladině 2 600 rychle srovnal na mírnou ztrátu, a to za nadprůměrného objemu obchodů.

Býčí trend pokračuje. Po překonání psychologicky významné hladiny 2 600 začal další růst a tato původní rezistence se změnila ve významný support. Rezistence se posunula do pásma 2 650 až 2 660.

VIX

Index volatility VIX se odrazil z minim a v pátek se intradenně dostal k rezistenci na 14,5. Týden ale zakončil pod 11,5. Zůstává na nízkých hodnotách, ale vlna zneklidnění se po měsíci opakuje ve stejném duchu. Přesto VIX pro akcie nadále vysílá pozitivní signál.

Závěr

Denní graf indexu S&P 500 je v pozitivním nastavení. Když už se objeví negativní zprávy, trh je rychle překoná. Nejbližší support je na psychologické hladině 2 600, rezistence na čtvrtečním maximu. Úzké pásmo zhruba 60 bodů je pro nejbližší dny dané, v něm by se index mohl zastavit, případně zpomalit růst.