Týden na trzích podle burzovních grafů: Rally zpomalila, S&P 500 ale opět mírně posílil
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Rally zpomalila, S&P 500 ale opět mírně posílil

Index S&P 500 uzavřel týden na zelené nule (+0,05 %). Silná rally zahájená po Vánocích zpomalila.

Technická analýza Americké akcie S&P 500 Volatilita VIX

S&P 500

Index S&P 500 se v úterý dostal až k 200dennímu klouzavému průměru. Celý týden zůstal v pásmu 2 700 až 2 740, kde je rezistence. Nyní by se po silném růstu logicky měl vracet níže do pásma od 2 600 až po 200denní klouzavý průměr.

V optimistickém scénáři (hladina 2 700 nebyla v uplynulém týdnu prolomena) se rezistence změní v support a index si vymezí pásmi 2 700 až 2 800 (potenciál růstu o dalších 3,5 %). Podstatné však je, že se denní graf indexu nemění, zásadní obrat by přinesl až průlom nad pásmo 2 800 až 2 820.

Akcie: Kde nyní hledat hodnotu?
Jsou ještě stále americké akcie relativně drahé? Jsou aktuálně atraktivněji oceněné tituly na rozvíjejících se, nebo rozvinutých trzích? A jak vypadají valuace akcií na jednotlivých trzích ve vztahu k historickým průměrům i cenným papírům na okolních burzách?

VIX

Index volatility VIX je na nejnižší úrovni od začátku října 2018. Vysílá signál, že není potřeba se zajišťovat proti hlubšímu propadu.

Závěr

Index S&P 500 se drží na rezistenci v pásmu 2 700 až 2 740. První únorový týden potvrdil pověst tohoto měsíce jako velice klidného, ideálního pro strategii covered call. Stejný stav by ještě mohl vydržet, uvidíme ale, co stihnou napáchat politici v čele s těmi americkými (shutdown opět hrozí od 16. února, Donald Trump se nesejde s čínským prezidentem v době, dokdy je potřeba dojednat obchodní dohodu).

4 důležité informace o investování v jediném výsledkovém příběhu
Společnost Apple zkraje ledna varovala investory, že její tržby v uplynulém kvartálu nebyly nic moc. Nastal výprodej jejích akcií. A když firma hospodářské výsledky zveřejnila (v souladu s vlastním výhledem), investoři titul nakupovali jako diví. Jak to?