Goldman Sachs: Tahle desítka akcií letos poroste!
|

Goldman Sachs: Tahle desítka akcií letos poroste!

Neprodělat na akciích může být v příštích letech celkem umění. Pro těžké začátky vám proto přinášíme pár užitečných tipů od analytiků Goldman Sachs. Pro ně je totiž vyběr růstových akcií zřejmě hračka.

Světové akcie
Digital Realty Trust

1. Digital Realty Trust

O příznivý výhled na vývoj akcií se postarala neustále rostoucí poptávka. Mezi akciemi realitních společností by se mělo jednat o jasnou jedničku.

Výsledková sezóna za čtvrtý kvartál by měla mile překvapit, alespoň podle týmu Goldman Sachs. I proto doporučují akcie Digital Realty Trust k nákupu.

Crown Castle

2. Crown Castle

Nedávné změny smluvních podmínek by se měly podepsat na výrazném růstu tržeb v roce 2011. Majitel věží, na které si operátoři věší své antény a vysílače, by měl zažít růst tržeb o zhruba 2 procenta ke konci roku 2010 a v dalších letech obrat stále navyšovat.

Cílová cena se pohybuje okolo 54 dolarů, což implikuje jasné nákupní doporučení.

Chicago Bridge & Iron

3. Chicago Bridge & Iron

Růst této společnosti zaměřující se na stavby plynárenských a ropných infrastrukturních projektů závisí na ceně ropy a poptávce po ní.

A ta v posledních měsících roste, většina výhledů počítá s růstem cen ropy na 100 dolarů za barel v letošním roce. Akcie firmy na to budou reagovat, s růstem počtu zakázek poroste i hodnota akcií

Sapient

4. Sapient

Marketingové a designérské společnosti pomáhá hlavně její divize v Indii. Akcie by se podle Goldman Sachs mohla na konci roku 2011 obchodovat na úrovni 15,5 dolaru a roční návratnost by mohla dosáhnout téměř 30 procent.

Zisk i tržby rostou, firma je bez dluhů, a navíc disponuje 187 miliony dolarů v hotovosti. Jasná volba.

Blackstone

5. Blackstone

Investiční společnost, která se současně zabývá i poradenstvím, prošla řadou restrukturalizačních procesů. A to jí pomohlo.

Analytici Goldman Sachs očekávají, že firma naláká nové investory, kteří by podle odhadů měli přinést až 7 miliard dolarů. Akcie na to samozřejmě zareagují a porostou. Precision Castparts

6. Precision Castparts

Firma, která se zaměřuje na výrobu kovových součástí a spojovacích prostředků pro průmyslové podniky, má poměrně jasné fixní náklady. Proto se zvyšující se objem zakázek projevuje tak markantně.

Tržby společnosti by se měly v roce 2011 zvýšit o téměř 4 procenta. A ani akcie nezůstanou pozadu, během roku by měly přidat až 30 procent.

Hasbro

7. Hasbro

Tento výrobce hraček rozjíždí novou televizní show pro děti. Kromě kvalitních pořadů zde Hasbro propaguje své výrobky, což firmě výrazně pomáhá.

Hasbro je jasným růstovým kandidátem. Zisk i tržby rapidně rostou. Od roku 2007 konkrétně o 11, resp. 3,9 procenta. Během roku 2011 by hodnota akcií společnosti měla vyrůst o 30 procent.

Phillips-Van Heusen

8. Phillips-Van Heusen

Tato oděvní společnost bude těžit hlavně z ekonomického prostředí, které ve Spojených státech panuje. Firma by tak měla na nákladech spojených s podnikáním použít o 15 milionů dolarů méně, což jejím akciím samozřejmě pomůže.

Analytici Goldman Sachs odhadují cílovou cenu na 85 dolarů za akcii a doporučují k okamžitému nákupu.

Apple

9. Apple

Technologické jablíčko je už delší dobu favoritem řady investorů. Jen v roce 2010 přidaly akcie Applu přes 50 procent a předehnaly většinu velkých technologických společností.

V roce 2011 by se akcie mohly podívat až k hodnotě 438 dolarů. Kdo akcie Applu nevlastní, měl by to co nejrychleji napravit.

Starbucks

10. Starbucks

Počet restaurací ve Spojených státech už kvůli krizi klesl na hodnotu z roku 1986. V letošním roce by však firma měla generovat stabilní tržby, a i proto by měly akcie zhhodnotit až o 36 procent.

Analytici Goldman Sachs jsou optimističtí hlavně díky silné expanzi na rozvíjející se trhy, které by měly Starbucksu v budoucnu výrazně pomoci.

Zdroj: Goldman Sachs