Doug Kass: Jděte proti proudu, zlato letos spadne na 1 050 USD
|

Doug Kass: Jděte proti proudu, zlato letos spadne na 1 050 USD

Jděte proti proudu, říká uznávaný portfoliomanažer a investiční blogger Doug Kass, který se domnívá, že zlato bude letos patřit k nejhorším investicím a ztratí do konce roku čtvrtinu své hodnoty, což znamená pokles až na hodnotu 1 050 USD za trojskou unci.

Inflace Zlato Fed Světové akcie Kvantitativní uvolňování
Doug Kass

"Pokud už jste zlato nakoupili, tak se pořádně připoutejte, protože vás čeká jízda plná výmolů," řekl v rozhovoru pro finanční kanál CNBC Doug Kass.

"Cena zlata vyrostla za jedenáct let z 250 na 1 340 dolarů za unci, což představuje 17procentní roční zhodnocení. Investoři by měli mít velmi pádné důvody, proč zlato po tak velkém růstu stále držet. Osobně si myslím, že důvody k růstu již vyprchaly."

Kass také odmítá názory "zlatých býků", kteří upozorňují, že inflace podpoří další růst tohoto vzácného kovu.

Aktuální cenu zlata sledujte zde

"Již vidíme znamení, že s inflací to nebude až tak horké," říká Kass a dodává: "Centrální banky mimo Spojené státy začínají zvedat úrokové sazby a postupně stahují likviditu z trhu. zdá se, že i Fed je blízko konci kvantitativního uvolňování."

"Nevidím katalyzátor, který by cenu zlata hnal výše," shrnuje svůj výhled na zlato Kass.

Zlato? V posledních měsících jedna z nejnudnějších komodit!

Doug Kass a akciový výhled

Doug Kass, který patřil v posledních dvou letech k velkým býkům na Wall Street a jako jeden z mála radil nakupovat na minimech na březnu roku 2009, je ve svých aktuálních výhledech na akciových trh spíše skeptikem.

"Do poloviny roku 2011 mohou akcie ještě růst, potom bych vsadil na pokles," predikuje Kass.