ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Bankovní sektor: Ve výkonnosti akcií obou bank se od počátku roku odráží velice opatrný přístup investorů k celému sektoru. Akcie KB navíc drží prováděný zpětný odkup akcií (zatím) v řádu stamilionů korun.

ČEZ: Při relativním srovnání s regionálním mediánem vychází ocenění podle ukazatelů (pro rok 2011) P/E a EV/EBITDA jako průměrné, současně nabízí nadprůměrný dividendový výnos.

Unipetrol: Za 3Q dosáhla modelová rafinérská marže jen 1,1 USD/barel, což je ještě horší než již velmi nízké hodnoty dosažené v loňském roce (1,92 USD). Rafinérie tedy stále pod tlakem i vlivem nadbytečných kapacit v regionu, zatímco petrochemie zůstává nadále relativně silná, i když i zde jsou vidět mírné meziroční poklesy.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Telefónica C.R.: Z regionálního srovnání nevychází Telefónica C.R. zrovna nejlépe. I když dosahuje nadprůměrné marže EBITDA, z pohledu ukazatelů (pro rok 2011) P/E a EV/EBITDA se obchoduje na relativně vysokých násobcích.

Pegas Nonwovens: Rychle pokračuje v realizaci projektu v Egyptě. Navíc Wood & Company Funds k 4. říjnu zvýšily svůj podíl na hlasovacích právech z 7,39 % na 10,56 %.

ORCO: CEO firmy Ott zopakoval výhled tržeb 340 až 370 milionů eur včetně prodejů aktiv, nájemného a tržeb z developmentu. To je mírně nad odhadem ČS 318 milionů eur. Na druhou stranu je naznačená úroveň (225-250 milionů eur) refinancování 300milionového úvěru na GSG spolu s částečnou konverzí dluhopisů ORCO Germany do akcií mateřské ORCO pod očekáváním ČS (275 milionů eur a plná konverze).

Zdroj: Česká spořitelna