Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci to jen tak nevzdají
|

Týden na trzích podle burzovních grafů: Býci to jen tak nevzdají

Minulý týden šel trh dolů. V pondělí index S&P 500 prorazil hladinu podpory na 1 295, ale cena se ještě dokázala vrátit a uzavřít nad ní. S dalšími negativními zprávami z Japonska index propadl a již se nedokázal vrátit. Na čtvrteční slušný růst nedokázal v pátek navázat a po velmi slibné první polovině obchodování nakonec uzavřel v blízkosti otevírací ceny.

Na grafu indexu S&P 500 lze nyní zakreslit klesající trendovou čáru. Případný pokračující růst ceny může dojít až k trendové čáře a 20dennímu klouzavému průměru, který se začal stáčet z růstového směru dolů.

S&P 500 denní graf

S&P 500 18032011 Index volatility VIX uzavřel nad hladinou 23, kterou jsme považovali za významnou vzhledem ke změně trendu u VIX. K této situaci došlo ve stejný den, kdy index S&P 500 uzavřel pod cenou 1 295. Na VIX vznikl rostoucí trend. Nyní čekáme na pokles pod hladinu 22, čímž by byla prolomena rostoucí trendová čára a graf by tak získal neutrální postavení.

Index volatility VIX

VIX 18032011

Závěr: Výprodej byl v minulém týdnu velmi prudký. Je možné, že rally, která ve čtvrtek začala, bude pokračovat k 20dennímu klouzavému průměru a klesající trendové čáře. Střednědobý směr je nyní ovšem medvědí.