ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na tituly pražské burzy. V posledních dnech zaujal mimo investiční stálice především Philip Morris ČR.

Akcie ČR

KB: 11. dubna je poslední obchodní den (při vypořádání ve formátu T+3) s dividendou z loňského zisku navrženou ve výši 270 Kč na akcii (tzn. asi 6,1% hrubý dividendový výnos).

ČEZ: Forwardový kontrakt na dodávku elektřiny v roce 2012 se v důsledku událostí v jaderné elektrárně Fukušima 1 a následných odstávek nejstarších reaktorů v SRN dostal až těsně nad 60 EUR/MWh, což má pro ČEZ pozitivní vliv. Management společnosti navrhl dividendu z loňského zisku ve výši 50 Kč na akcii, což je v souladu s odhadem ČS a implikuje to hrubý dividendový výnos okolo 5,6 %.

Philip Morris ČR: Výsledky za loňský rok dopadly v souladu s konsensem trhu. Překvapila ovšem navržená výše dividendy 1 260 Kč na akcii, tzn. asi 12% hrubý dividendový výnos. To je umožněno výplatou celého loňského zisku (2,4 mld. Kč) a zadrženého zisku (1 mld. Kč) z předchozích let. Poslední obchodní den s nárokem na dividendu je (s přihlédnutím k vypořádání obchodů ve formátu T+3) 19. dubna.

Fortuna: Oznámila, že urychlí start svého loterijního projektu asi o 3 měsíce, aby využila současné situace na trhu. Stírací losy by se tak měly začít prodávat v květnu a samotné loterijní hry na přelomu července a srpna.

VIG: Výsledky za loňský rok dopadly víceméně v souladu s předběžnými výsledky zveřejněnými v lednu. Společnost podle očekávání navrhne k výplatě dividendu 1 EUR na akcii a zopakovala cíl meziročního růstu letošního zisku před zdaněním o 10 %. Navíc nepozoruje žádný vliv japonského zemětřesení na své výsledky.

Zdroj: Česká spořitelna