3 akcie pro věčné pesimisty
|

3 akcie pro věčné pesimisty

Regály knih vydaných v uplynulých čtyřech letech údajně obsahují návod, jak přežít ekonomickou krizi. A co víc, ještě na ní vydělat. Většina autorů upřednostňuje zlato jako nejbezpečnější investici. Ostatní radí vložit majetek do mladých trhů nebo firemních dluhopisů. Některá doporučení jsou rozumná, jiná zcela nesmyslná. Pokud patříte k pesimistům, kteří se obávají o další vývoj světové ekonomiky, nevěšte své investorské kopačky na hřebík. I pro vás se najdou akcie, které obstojí i za těch nejhorších podmínek.

Světové akcie Dividendy Tržby

Tři uvedené akciové tituly představují na současném trhu velice pevný základ. Všechny prokázaly i v těch nejhorších tržních podmínkách odolnost, stále vykazovaly zisky, a navíc mají všechny dividendový výnos okolo kolem 2 procent.

Target

Ano, letos akcie nepředvádějí nejlepší výkon, od začátku roku propadly o 15 procent, když hlavní index S&P 500 naopak posílil o více než 5 procent.

Propad začal po zveřejněných údajích o tržbách za prosinec, které nenaplnily očekávání analytiků. Obchodní řetězec ovšem expanduje do Kanady, což se samozřejmě na jeho budoucích tržbách promítne pozitivně.

target

Abbott Laboratories

Společnost je velice zajímavá svým dividendovým výnosem okolo 4 procent, což je dvojnásobek průměru všech společností v indexu S&P 500.

Zhruba 20 procent tržeb a 40 procent celkového zisku společnosti plyne z léku Humira, injekčně podávaného přípravku na artritidu. Firma je navíc v poslední fázi vývoje stejného léku, ovšem ve formě tabletek. Na trh by se měl ovšem tento lék dostat v roce 2013.

To sice vadí analytikům, ale Abbott má v rukávu celý zástup dalších medikamentů, které buď prodává, nebo připravuje. Ty, co se připravují, by se měly dostat na pulty lékáren brzy, a i proto jsou akcie této společnosti doporučovány k nákupu.

Abbott Laboratories

Microsoft

V květnu 2010 Apple vystřídal Microsoft na pozici dvojky amerického trhu co do tržní kapitalizace. Jedničkou je stále ropný gigant ExxonMobil.

Pro mnoho technologických nadšenců je těžké volit mezi akciemi Microsoftu a Applu. Apple má za uplynulý rok lepší tržby a i zisk na akcii by měl Applu růst v budoucnu rychleji než Microsoftu. Tržní pesimisté si však raději vybírají Microsoft. V minulých letech totiž prokázal svou dokonalou odolnost vůči ekonomickým výkyvům. Navíc Apple nevyplácí žádnou dividendu, Microsoft má dividendový výnos 2,5 procenta.

Microsoft
Zdroj: Smartmoney.com