Carl Icahn: Technologie ne, spotřební zboží ano
|

Carl Icahn: Technologie ne, spotřební zboží ano

Americký miliardář Carl Icahn nedávno reportoval u Komise pro cenné papíry stav svého portfolia za první čtvrtletí letošního roku. Icahn Capital Management LP podle zprávy vlastnil 24 titulů v celkové hodnotě 6,2 miliardy dolarů.

Investiční portfolio Světové akcie Carl Icahn
Carl Icahn

Sektorově nejvyšší podíly si vybudoval ve spotřebním zboží (39,6 %) a ve zdravotnickém sektoru (23,5 %). Daleko vzadu se zařadily technologický sektor s 5,8 %, služby 3,6 %, ropa a plyn 1,1 % a nerostné suroviny s 1 %.

Z výčtu jednotlivých sektorových zastoupení lze vyčíst, že Icahn mezikvartálně masivně zvýšil svůj podíl v sektoru spotřebního zboží, a naopak dramaticky snížil podíl v technologiích (z 39,6% na 5,8 %).

Nestor Wall Street z Princetonu do svého portfolia nově zařadil Clorox (CLX) s průměrnou nákupní cenou 66,15 USD, Amen (AMGN) s průměrnou nákupní cenou 54,32 USD a Southern Union (SUG) s průměrnou nákupní cenou 27,16 USD. Dokoupil pozice v Dynegy (DYN) a Forest Laboratoriem (FRX) a samozřejmě v The Hain Celestial Group (HAIN) a Lawson Software (LWSN), což jsou dlouhodobě "jeho koně", redukoval podíl v Chesapeake Energy (CHK).

Změny v Icahnově portfoliu podle sektorů

Investor se zcela zbavil Macerich (MAC), Cadence Design Systém (CDNS) a Navistar International (NAV), který v portfoliu nevydržel ani celé tři měsíce.

Podíl v The Hain Celestial Group Inc (HAIN) a Lawson Software Inc (LWSN) zvyšuje Icahn dlouhodobě. HAIN Icahnovi za poslední rok vydělal přibližně 70 %, LWSN zhruba 40 % (poslední investice do HAIN proběhla 11. 3. v objemu 10 100 akcií a ceně 27,93 USD).

Aktuálně největší podíl v portfoliu zaujímá MOTOROLA SOLUTIONS (MSI) s 30 633 789 akciemi (21,96 % portfolia). Dále následuje Biogen Idec (BIIB), CLOROX COMPANY (CLX), MOTOROLA MOBILITY HOLDINGS (MMI) a LIONS GATE ENTERTAINMENT (LGF.

Jednotlivé akcie v Icahnově portfoliu najdete v přehledu na serveru Akciatrhy.cz