Trhy procházejí korekcí. Jak investovat při propadech?
|

Trhy procházejí korekcí. Jak investovat při propadech?

Vlna averze vůči riziku, která se zvedla v souvislosti s vývojem situace okolo dluhů okrajových zemí eurozóny, znamenala pro akciové investory několikaprocentní ztráty. Poklesy ovšem mohou znamenat příležitost. Investiční doporučení analytiků Morgan Stanley a JPMorgan mohou být zajímavou inspirací.

Světové akcie Dividendy
Inflace - ilustrační foto

Adam S. Parker, hlavní akciový stratég Morgan Stanley, radí vsadit spíše na "růstové tituly", u nichž se čeká větší růst zisku než průměr trhu, než ty "hodnotové".

Mezi preferované tituly pro období, kdy se investoři bojí rizika, řadí například Microsoft, IBM, Freeport-McMoran Copper & Gold, Baxter, Dell, Limited Brands a další.

Naopak nefandí investicím do akcií firem Google, Schlumberger, Salesforce.com, Marriott, Peabody Energy a dalším.

Období vyšší volatility (kolísavosti) akcií tradičně vracejí do hledáčku investorů dividendové tituly, tedy akcie s vyšším dividendovým výnosem.

Šéf akciových stratégů pro evropské trhy v JPMorgan Mislav Matejka soudí, že právě dividendy a zpětné odkupy akcií budou motorem rally na akciových trzích na začátku druhého pololetí.

"Z pohledu zisku na akcii máme ještě významnou část růstové fáze cyklu před sebou," míní Matejka.

Nejvyšší potenciál navýšení dividendy vidí stratég JPMorgan v sektorech diverzifikovaných finančních institucí, těžebních, softwarových, hotelových a bankovních titulů, a dále v chemickém, energetickém a automobilovém průmyslu.

Konkrétně zmiňuje akcie firem jako JCDecaux, Parmalat, Volvo, ThyssenKrupp, Verbund, TNT, ENI nebo Celesio.

Kompletní článek najdete na serveru Patria.cz