ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií
|

ČS: Aktuální monitor ocenění českých akcií

Pohled analytiků České spořitelny na nejlikvidnější tituly pražské burzy.

Akcie ČR

Nefinanční sektor: poslední týden zvláště nepříjemně dopadl na cyklické tituly (CME a NWR), které odepsaly okolo 30 % ze své hodnoty. Důvodem k tomu jsou obavy, že by současná problematická situace na finančních trzích mohla vést k oslabení hospodářského růstu, na který jsou oba tituly ze své podstaty podnikání zvláště citlivé.

Finanční sektor: Oba tituly jsou silněji vystaveny současné problematické situaci ohledně dluhu nejslabších členů EMU a snížení ratingu USA, proto není překvapením, že jak v týdenním, tak i měsíčním srovnání zaostávají za výkonností celého indexu PX.

KB: I když byly výsledky významně ovlivněny odpisem řeckých dluhopisů, zdroje udržitelného příjmu byly plně v souladu s naší předpovědí a vykázaly pomalý postupný růst. Expozice vůči problematickým zemím EMU byla ke konci června následující: Řecko 7 mld. Kč (pokles ze 7,5 mld. Kč v březnu), Itálie 8,2 mld. Kč a Portugalsko 0,25 mld. Kč.

ČEZ: za 2Q (16.8.) očekáváme sezónně slabé výsledky kvůli distribučnímu segmentu a přeceňování opcí na MOL, nicméně celoroční cíl zisku by měl být potvrzen.

Unipetrol: výsledky za 2Q zaostaly za odhady jak na úrovni tržeb, tak i zisku. Výsledky ukázaly očekávanou slabost maloobchodního segmentu a segmentu zpracování ropy. Naopak relativní sílu vykázal petrochemický segment.

Telefónica C.R.: výsledky za 2Q dopadly víceméně v souladu s odhady (zvláště dobře se dařilo slovenské pobočce). Společnost potvrdila letošní výhled OIBDA, která by se měla meziročně snížit o 1 - 5 % (management řekl, že pravděpodobnější scénář je pokles o 5 %). Dividendu na akcii na 40 Kč (jinak by klesla asi na 30 - 31 Kč) i po roce 2011 by mohla udržet případná restrukturalizace vlastního kapitálu, o které by se mělo rozhodnout na přelomu letošního a příštího roku.

CME: výsledky za 2Q byly podpořeny posílením domácích měn vůči USD a i díky tomu překonaly konsensus trhu. Management je stále optimistický (jako již tradičně) k výhledu reklamních trhů ve druhé polovině roku 2011.

Aktuální vývoj českých akcií sledujte zde

Zdroj: Česká spořitelna