Faber: Pokud nezvládnete propad akcií o 20 %, ani nevstávejte z postele
|

Faber: Pokud nezvládnete propad akcií o 20 %, ani nevstávejte z postele

Hlavní americké akciové indexy možná tento týden zahájily svůj 20% propad. Pokud ovšem takový pokles nesnesete, neměli byste jako investoři raději ani ráno vstávat z postele. Ve vysílání CNBC to uvedl známý investor a pesimista Marc Faber. Ekonomiky podle něj globálně zpomalují, zisky a výhledy amerických firem jsou zatím spíše zklamáním.

Světové akcie Marc Faber

Faber není evidentně ani velkým příznivcem kvantitativního uvolňování. Může podle něj mít řadu vedlejších efektů a jen malý, pokud vůbec nějaký pozitivní dopad na ekonomiku.

Světová recese na obzoru aneb co prozrazuje výsledková sezóna
Z prvních zhruba 100 firem z indexu S&P 500, které v rámci výsledkové sezóny za třetí kvartál odhalily svá čísla, jich pouze něco přes 40 překonalo odhady analytiků na úrovni tržeb. Jde tak zatím o nejhorší statistiku od prvního čtvrtletí 2009. Během probíhajícího týdne svá čísla oznamuje přes 150 dalších velkých firem, z nich ovšem řada také nenaplnila očekávání.

Americké, evropské a německé akcie: Ceny by měly jít "do strany", pokles není vyloučen
Pro další vývoj amerických akcií (index S&P 500) bude klíčová úroveň 50denního exponenciálního klouzavého průměru (nyní okolo 1 400 bodů), na kterém se předchozí pokles zastavil. Pro evropské akcie (index DJ EuroStoxx 600) představuje 50denní klouzavý průměr důležitou úroveň podpory. V Německu (index DAX) jsou na tom akcie technicky vzato lépe než v Evropě jako celku.

Zdroj: CNBC